Strona główna/Urząd/Aktualności/Taneczny sukces przedszkolaków z Siódemeczki

Taneczny sukces przedszkolaków z Siódemeczki

Aktualności 19 Marca 2013

13 marca zespół "Siódemeczka" z Przedszkola nr 7 im. Skarbnikowa Willa pod kierunkiem Marioli Żak zdobył II miejsce w II Zabrzańskim Festiwalu Tańca Przedszkolaków " IGRASZKI 2013".

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem prezydent miasta Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik . W wydarzeniu wzięły udział 64 zespoły, w sumie na scenie wystąpiło aż 770 tancerzy. 
"Igraszki" przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat z przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca i innych ośrodków kultury z województwa śląskiego.

Celem festiwalu – jak podkreślają organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu – jest prezentacja twórczości tanecznej dzieci. Kształtowanie poczucia piękna i smaku artystycznego. Inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci. Upowszechnianie tradycji narodowej i regionalnej, a także wspólna zabawa.

W czasie koncertu galowego 15 marca 2013 reprezentanci zespołu z Przedszkola nr 7 odebrali pamiątkową statuetkę wraz z dyplomami i drobnym upominkiem. "Siódemeczce" gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

top_baner
do góry