Strona główna/Urząd/Aktualności/Ta szkoła odkrywa talenty!

Ta szkoła odkrywa talenty!

Aktualności 6 Marca 2012

Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach dołączył do elitarnego grona "Szkół odkrywców talentów".

By zdobyć tytuł szkoła musiała spełnić określone wymogi - przedstawić i udokumentować znaczące osiągnięcia uczniów w różnych obszarach. Istotna jest tutaj praca nauczycieli, którzy wspomagają edukacje uczniów, odkrywają i rozwijają ich różnorodne uzdolnienia. 


"Tytuł świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży - podkreśla Joanna Berdzik, dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. - Mamy nadzieję, że tytuł będzie promocją szkoły w regionie i środowisku lokalnym, przyczyni się do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesu".

Tytuł może być przyznany szkołom, w których systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi prowadzą co najmniej trzej nauczyciele i mają konkretne osiągnięcia w tym obszarze działalności pedagogicznej.

"To ogromne wyróżnienie – mówi dyrektor placówki Małgorzata Marciniak. - Cieszymy się, że wkład pracy uczniów i nauczycieli naszej szkoły został dostrzeżony i uhonorowany zaszczytnym tytułem. Mogę śmiało powiedzieć, że mamy wiele powodów do dumy i szczycimy się licznymi sukcesami od nauczania zintegrowanego po sport".

Gimnazjalista Wojciech Piórecki jest pasjonatem nauk ścisłych. "Często biorę udział w konkursach i olimpiadach. Z sukcesami – przyznaje skromnie. - Szczególnie mile wspominam 
konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym oceniano najciekawsze doświadczenia opracowane przez uczniów. Razem z kolegą Adamem Ciołkiem przygotowaliśmy specjalny model organów i cymbałki, które tworzyły szklanki wypełnione wodą. 
Pani Mirela Tabaka zainspirowała nas do działania, dodała wiary we własne siły i dzięki niej uczestniczyliśmy w świetnych warsztatach podsumowujących konkurs, które odbyły się w Wiśle".

Ola Kędziarawska każdą wolną chwilę poświęca muzyce. "Moje sukcesy? I miejsce, które zdobyłam śpiewając z duecie z Martyną Baryś na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej KAROLINKA 2011".

Małgosia Marchewska, Monika Chlubek i Konrad Korus są miłośnikami literatury i laureatami licznych konkursów humanistycznych – czytelniczych, z poprawnej polszczyzny, recytatorskich i z języka angielskiego. "Żeby osiągać sukcesy, trzeba poświęcać wiele czasu na naukę i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Pracujemy z nauczycielami na lekcjach, w czasie zajęć pozalekcyjnych, dużo czytamy też w domu" - przyznają zgodnie.

Zespół Szkół nr 3 jest drugą szkoła w naszej gminie, która otrzymała tytuł "Szkoły odkrywców talentów" (pod koniec ubiegłego roku tytuł otrzymał Zespół Szkół nr 1 w Czerwionce-Leszczynach), piątą w powiecie, sto czterdziesto dziewiątą w województwie i tysiąc trzysta dziewięćdziesiątą ósmą w kraju.

do góry