Strona główna/Urząd/Aktualności/Szlakiem stanowickiej przygody

Szlakiem stanowickiej przygody

Aktualności 3 Lipca 2014

MŁODZIEŻ STANOWIC OTWIERA QUEST ROWEROWY
„SZLAKIEM STANOWICKIEJ PRZYGODY”

 

5 Lipca o godz. 15:00 przy OSP Stanowice zostanie oficjalnie otwarta trasa questu rowerowego stworzonego przez grupę młodzieży ze Stanowic w ramach realizowanego od lutego projektu „Młodzi. Kreatywni. Aktywni”.

 

Questing to nowa forma poznawania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego danego regionu. Ważne w nim jest odkrycie niezwykłego charakteru przestrzeni, w której się żyje poprzez zwrócenie uwagi na z pozoru zwyczajne, codziennie mijane miejsca i dostrzeżenie w nich wyjątkowości
i atrakcyjności.

 

5 lipca po oficjalnym otwarciu mieszkańcy będą mieli możliwość samodzielnego zapoznania się z trasą, podążając rowerem zgodnie z wierszowanymi wskazówkami zawartymi w otrzymanej ulotce. Kolejne miejsca na trasie odnajduje się poprzez znalezienie odpowiedzi na zagadkę i wyszukanie w terenie odpowiadającego jej miejsca. Na końcu szlaku umieszczona jest skrzynka, a w niej pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całej trasy.

 

W tym dniu również Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Stanowice zaprasza na wycieczkę rowerową, po której uczestnicy obu wypraw będą zaproszeni na grillowaną kiełbaskę.

 

Otwarcie stanowickiego questu nie jest jednak pierwszym i nie ostatnim w naszej gminie. 25 czerwca miało miejsce otwarcie pieszego questu w Bełku, a pod koniec lipca otwarcia dokonają również sołectwa: Palowice-Szczejkowice (19 lipiec) oraz Książenice (20 lipiec). Osoby, którym uda się przejść wszystkie questy i tym samym zebrać 4 pieczątki mogą liczyć na upominek od opiekuna questów – Funduszu Lokalnego „Ramża”. W tym celu powinny skontaktować się pod adresem
e-mail: fundusz@ramza.org

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

top_baner
do góry