Strona główna/Urząd/Aktualności/Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na Darczyńców

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na Darczyńców

Aktualności 26 Listopada 2013

SZLACHETNA PACZKA – ogólnopolska charytatywna przedświąteczna akcja wkraczyła właśnie w decydujący etap. W całej Polsce, w tym także w naszej gminie poszukiwani są Darczyńcy - ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie. Wolontariuszy akcji wspiera także Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, a pracownicy UGiM przygotowują gest serca dla wybranej rodziny.

16 listopada na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl ruszyła baza z informacjami o rodzinach w potrzebie, w tym także z Czerwionki-Leszczyn (na swojego Darczyńcę czeka wciąż ok. 20 rodzin z naszej gminy. Opis potrzebujących znajduje się na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,12,sname,slaskie,idw,436.html#position). Każdy zainteresowany może wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. „Mamy szansę, tuż przed świętami zrealizować marzenia jednej z potrzebujących rodzin z naszej najbliższej okolicy” - mówi Aleksandra Tesluk, liderka rejonu Czerwionka-Leszczyny.

„Szlachetną paczkę” można przygotować także angażując znajomych, rodzinę czy też wspólnie z sąsiadami. Projekt można również wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie wiadomości tekstowej o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

Chodzi o mądrą i skuteczną pomoc dla potrzebującej rodziny – najczęściej środki czystości, żywność, ubrania dla dzieci.
„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI.

Łączymy biednych i bogatych, jednoczymy mieszkańców, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian” - podkreślają liderzy Szlachetnej Paczki.

 

W zeszłorocznej edycji paczki otrzymało ponad 13 tys. rodzin.

 

do góry