Strona główna/Urząd/Aktualności/Szkoła wygrała nowoczesną aplikację do nauki matematyki

Szkoła wygrała nowoczesną aplikację do nauki matematyki

Aktualności 20 Maja 2014

Zespół Szkół nr 3 został laureatem konkursu filmowego „Lekcja z nowym GimPlusem”! Nagrodą główną jest roczny dostęp dla wszystkich uczniów i nauczycieli gimnazjum do innowacyjnego programu GimPlus.

 

Ponad miesiąc temu nauczyciele matematyki - Gabriela Królak oraz Marcin Gorzawski wraz z uczniami klas pierwszych i drugich przyłączyli się do darmowego testowania programu "GimPlus".

„GimPlus to nowoczesny, interaktywny zbiór zadań z matematyki dla 1 i 2 klasy gimnazjum. Zawiera ponad 500 ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności. Aplikacja jest w pełni dostosowana do aktualnej podstawy programowej. Komiksowa grafika i wciągająca fabuła zaciekawia uczniów” - wyjaśniają nauczyciele.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nakręcenie krótkiego około 5-minutowego filmu pokazującego w jaki sposób uczniowie pracują z programem. Uczniowie klasy I a z przyjemnością podjęli nowe aktorskie wyzwanie. „To była świetna przygoda” - deklarują. Efekty pracy docenili jurorzy konkursu przyznając Zespołowi Szkół nr 3 pierwsze miejsce.

„Nagrodą główną jest roczny dostęp do GimPlusa dla wszystkich uczniów klas 1–3 oraz ich nauczycieli matematyki. Dzięki zwycięstwu, szkoła wzbogaciła się o znakomity program o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Korzyści z użytkowania GimPlusa doceniają zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice” - podkreśla Małgorzata Marciniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

To kolejny „filmowy” sukces placówki. Warto przypomnieć, że w  listopadzie ubiegłego roku film „Czerwionka – Leszczyny do przodu” zrealizowany przez społeczność  ZS nr 3 został uznany za najlepszą amatorską produkcję zgłoszoną do udziału w turnieju "Śląskie do przodu". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego oraz TVP Katowice. Na liście sukcesów uczniów i nauczycieli placówki są także filmy „Mały książę na tropie złóż sukcesu w Czerwionce-Leszczynach”, „Kleszcze”, „Na ratunek Bierawce” oraz etiuda filmowa „My są dziołchy z familoków”.Zalety programu GimPlus

uczeń może:
odrabiać prace domowe na ekranie komputera lub telefonu
porównać swoje wyniki z wynikami innych uczniów w rankingach online
być pewny, że jest dobrze przygotowany do klasówek i egzaminu
przekonać się, że matematyka jest ciekawa

nauczyciel może:
korzystać z programu, do którego zadania przygotowała redakcja
prowadzić lekcje przy użyciu rzutnika multimedialnego lub tablicy interaktywnej
zadawać komputerowe prace domowe i tworzyć klasówki, które sprawdzają się same
obserwować w e-GWO dzienniku wyniki uczniów i drukuj raporty

rodzic może:
mieć pewność, że dziecko pożytecznie spędza czas przed komputerem
obserwować postępy i wyniki swojego dziecka
zaproponować dziecku ciekawy sposób nauki
pomóc swojemu dziecku polubić matematykę.

 

do góry