Strona główna/Urząd/Aktualności/Szkoła dobrze zaPROJEKTowana - kolejne certyfikaty dla społeczności ZS3!

Szkoła dobrze zaPROJEKTowana - kolejne certyfikaty dla społeczności ZS3!

Aktualności 23 Lutego 2015

Na początku lutego społeczność szkolna ZS 3 otrzymała kolejne wyróżnienia, które napłynęły z Warszawy z MEN i wydawnictwa NOWA ERA.

 

123 szkoły brały udział w ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie „Książki naszych marzeń”. Piękny dyplom dla ZS 3 przesłała minister Joanna Kluzik-Rostkowska. -”Wszystkim, którzy wzięli udział, w tym konkursie serdecznie gratuluję, wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły - napisała minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur”. Filmik pod hasłem – „ Czytanie może być modne” stworzyli między innymi uczniowie koła bibliotecznego, klasy IV a, III a ZS 3 przy wsparciu nauczycieli: Bogusławy Jankowskiej, Małgorzaty Pyszny i Marcina Gorzawskiego .


„Cieszymy się bardzo, że zostaliśmy zauważeni w tym konkursie, to dla nas wielki zaszczyt, dyplom znajdzie się na honorowym miejscu w szkole” – mówi dyrektor ZS 3 – Małgorzata Marciniak.

Dla zainteresowanych przypominamy link do filmu "Czytanie może być modne".

 

Wydawnictwo Nowa Era nagradza kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość działań edukacyjnych, ZS 3 za swe projekty otrzymała certyfikat Szkoła dobrze zaPROJEKTowana, w tym roku zrealizowano w placówce następujące projekty: Od bajtla do kryki, czyli żywot Ślązoka poczciwego, Zabawy z Zemstą klasy II a, Napisz list, zmień życie, Dlaczego las jest taki ważny. Koordynatorami działań w projektach byli nauczyciele: Ewa Szopa, Barbara Połomska, Małgorzata Pyszny, Marcin Gorzawski. Gratulując sukcesu, organizatorzy konkursu przekazali społeczności ZS 3 słowa: „Dziękujemy nauczycielom za wspieranie uczniowskich pasji i zainteresowań, a młodzieży za otwarte głowy i chęć do działania. I wszystkim za dzielenie się radością z poznawania świata i siebie samych”.

 

do góry