Strona główna/Urząd/Aktualności/Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Aktualności 26 Maja 2009
Wręczono Certyfikaty drugiego stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uroczystość odbyła się w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach. Wśród 15 szkół i placówek, które spełniły wszystkie kryteria wymagane do otrzymania certyfikatu znalazła się Szkoła Podstawowa Nr 1 przy Zespole Szkół Nr 1 w Czerwionce-Leszczynach. 
W uroczystości udział wzięli członek Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber oraz Lucyna Ekkert - dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego. 
Projekt Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie, realizowany jest od 2003 roku. Bierze w nim udział około 300 szkół, z których 174 otrzymało już Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, a 4 otrzymały Polski Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Pozostałe podjęły działania zmierzające do uzyskania certyfikatu. W ramach działań szkoły tworzą trzyletni program, i realizują zadania, które mają wprowadzić pozytywne zmiany prozdrowotne w środowisku szkolnym. Zmiany dotyczą głownie takich obszarów jak: zdrowe odżywianie, zdrowie fizyczne, higiena, profilaktyka, zdrowie psychiczne i społeczne, bezpieczeństwo i baza szkoły.

do góry