Strona główna/Urząd/Aktualności/Szczejkowice w sieci

Szczejkowice w sieci

Aktualności 4 Kwietnia 2011
Kolejne sołectwo Czerwionki-Leszczyn postanowiło skorzystać z możliwości komunikowania i promowania się za pośrednictwem internetu. Do grona aktywnych w sieci na początku kwietnia dołączyły Szczejkowice.

"Prace nad przygotowaniem serwisu szczejkowice.net trwały około czterech miesięcy – wyjaśnia sołtys Ryszard Bluszcz. Dużo czasu zajęło nam zbieranie materiałów tekstowych i graficznych. Chcieliśmy, aby mieszkańcy mogli znaleźć na stronie szereg użytecznych informacji, relacje z bieżących wydarzeń, ale także przeczytać historię powstania Szczejkowic czy zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi sołectwa".

Na wirtualnych stronach Szczejkowic można więc znaleźć m.in. mapę miejscowości, ważne numery telefonów, adresy, katalog firm. Portal zawiera także szereg informacji poświęconych kulturze i lokalnemu życiu samorządowemu oraz wciąż rozbudowywaną bazę fotografii. Stronę wyposażono także w forum dyskusyjne oraz odnośniki do portalu społecznościowego facebook. 

"Zależy nam, aby UGiM zgłosił naszą stronę do organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu "Piękna wieś woj. śląskiego". Serwisy internetowe Bełku i Palowic już zostały nagrodzone. Nie chcemy zostać z tyłu. Mam nadzieję, że i Szczejkowicom się powiedzie" - mówi z uśmiechem sołtys i po cichu już liczy na nagrodę.

Koordynujący prace nad serwisem sołtys Ryszard Bluszcz

Serdecznie dziękuję za pomoc przy opracowaniu strony:

Łukaszowi Malcherkowi, Państwu Jeziorowiskim, Celestynie Wodok, Danucie Klimek, Andrzejowi Kąskowi, klubowi skatowemu oraz wszystkim, którzy wspierają dalszy rozwój portalu.

Polecamy stronę www.szczejkowice.net
do góry