Strona główna/Urząd/Aktualności/Szachowe Mistrzostwa Śląska Przedszkolaków

Szachowe Mistrzostwa Śląska Przedszkolaków

Aktualności 14 Kwietnia 2015

Sobota i niedziela w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach upłynęła pod znakiem szachów. W organizowanych Mistrzostwach Śląska Przedszkolaków w Szachcach wzięło udział około stu najmłodszych miłośników tej gry.

 

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund po 30 minut na zawodnika. Po dwóch dniach ciężkich zmagań, turniej zakończył się wielkim sukcesem przedszkolaków z KSZ SZKOCZEK Czerwionka-Leszczyny. Indywidualnie w grupie dziewczynek srebro zdobyła zawodniczka KSZ SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny Róża Marcisz, na 11 pozycji uplasowała się Julia Cichoń. Drużynowo dziewczynki zdobyły tytuł Mistrzyń Śląska, wyprzedzając zawodniczki z takich  klubów jak MKSZ Rybnik oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

 

 

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca oraz Radnego Rady Powiatu Michała Cichonia.

 

Zawody zorganizował miejscowy Klub Szachowy SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji .

 

 

do góry