Strona główna/Urząd/Aktualności/Symultana szachowa w CKE

Symultana szachowa w CKE

Aktualności 18 Września 2014

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej wszystkich miłośników szachów, a w szczególności dzieci, zapraszamy do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach, gdzie 7 października o godz. 17.30 odbędzie się symultana szachowa.

 

Impreza odbywać się będzie pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Marka Profaski oraz Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Czerwionka-Leszczyny Grażyny Strzeleckiej.


Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. W CKE można będzie zmierzyć się z instruktorami Klubu Szachowego SKOCZEK w Czerwionce-Leszczynach - Michałem Cichoniem oraz byłą wicemistrzynią Europy do lat 18 Hanną Leks.

 

Symultana jest bardzo popularną formą propagowania szachów, umożliwia rozegranie partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym. Symultana jest najczęściej rozgrywana tak, że symultanista gra wszystkie partie białym kolorem. Za udział, zwycięstwo lub zremisowanie z mistrzem przewidziane są specjalne nagrody.

Przyjdź i pokonaj Mistrza!

 

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach

Klub Szachowy SKOCZEK w Czerwionce-Leszczynach

do góry