Strona główna/Urząd/Aktualności/Sukcesy zawodników karate Kyokushin

Sukcesy zawodników karate Kyokushin

Aktualności 19 Lipca 2016

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik gościli dziś w UGiM utytułowanych zawodników karate Kyokushin oraz ich instruktorów. Wszyscy zaproszeni goście są mieszkańcami Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.


Anna i Piotr Janczakowie, mieszkają w Stanowicach, od czterech lat prowadzą na ternie Czerwionki-Leszczyn Klub Karate Kyokushin.

„Treningi obejmują ćwiczenia kształtujące szybkość, siłę i wytrzymałość. Ostatecznym celem treningu jest nie tylko rozwój fizyczny, ale także duchowy ćwiczącego. Każdy adept kyokushin karate powinien znać przysięgę - dojo kun oraz etykietę dojo. Kyokushin uczy także wielu cennych wartości – szacunku do starszych, zaufania, skromności” - wylicza Piotr Janczak.

Sukcesami w tej dyscyplinie sportu mogą poszczycić się Milena Marzec z Czuchowa, Dominik Janczak ze Stanowic oraz Dariusz Czajewski z Leszczyn.

Milena Marzec trenuje zaledwie 1,5 roku, była bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce podczas Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, uczestniczyła także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu.

Dominik Janczak zdobył III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu oraz III miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Sari Cup w Żorach.

Dariusz Czajewski to laureat II miejsca na Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w III miejsca na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Sari Cup w Żorach.

Zawodnicy trenują trzy razy w tygodniu pod okiem instruktorów. Jak zgodnie deklarują - starają się także rozwijać swoje umiejętności w każdej wolnej chwili, łącząc pasję z obowiązkami szkolnymi i rodzinnymi.

„Gratuluję i życzę wielu sukcesów. Cieszę się, że miałem okazję poznać kolejnych wspaniałych mieszkańców, którzy wytyczają sobie śmiałe cele w obszarze sportu i dążą do ich realizacji” - powiedział burmistrz.

Na pamiątkę spotkania burmistrz otrzymał od gości Kanku - symbol karate Kyokushin.

top_baner
do góry