Strona główna/Urząd/Aktualności/Sukcesy sztangistów

Sukcesy sztangistów

Aktualności 14 Maja 2013

Sztangiści z naszej gminy doskonale rozpoczęli nowy sezon.
Grupa pod kierownictwem Marcina Heroka z sukcesami uczestniczyła w Integracyjnych Międzynarodowych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Żywcu oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Zalesiu. Znakomitym sportowcom gratulował burmistrz W. Janiszewski podczas spotkania zorganizowanego w Urzędzie Gminy i Miasta.

Na inaugurację sezonu do Żywca udała się szóstka zawodników. W kategorii mężczyzn do 59 kg zwyciężył debiutant Mateusz Dziarski, w kategorii do 72 kg drugie miejsce zajął Marcin Herok, a trzeci był Krzysztof Jeziorowski, zaś w kategorii do 97 kg na najniższym stopniu podium uplasował się Damian Fica. Wśród kobiet 2. miejsce wycisnęła Magdalena Spławińska, a trzecie Agata Jeziorowska.
Po przetarciu w Żywcu przyszedł kolejny, poważniejszy sprawdzian formy – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Zalesiu (woj. lubelskie), które odbyły się 13-14 kwietnia. Tam reprezentanci naszej gminy udowodnili, że są najmocniejszą polską drużyną. M. Spławińska pobiła kolejny rekord świata, Europy i Polski w kategorii 82,5 kg dziewcząt do 19 lat wyciskając 90 kg i – oczywiście - wygrywając swoją kategorię. W kategorii dziewcząt do 52 kg przedział wiekowy 24-34 lata złoto zdobyła A. Jeziorowska. Wśród mężczyzn swoją kategorię (submasters 75 kg) wygrał M. Herok, zaś K. Jeziorowski był drugi w kategorii do 75 kg, przedział wiekowy 24-34 lata. W klasyfikacji drużynowej naszych reprezentantów wyprzedziła jedynie reprezentacja Słowacji, głównie dzięki większej liczbie startujących zawodników.

Zawodnikom gratulował burmistrz Wiesław Janiszewski podczas spotkania zorganizowanego w Urzędzie Gminy i Miasta.

"Poprzez swoje osiągnięcia promujecie naszą gminę – powiedział burmistrz - Dzięki wytrwałej i trudnej pracy zdobywacie znaczące laury na arenie krajowej i międzynarodowej. Za te osiągnięcia chciałbym wam serdecznie podziękować".

Kolejny start ekipy z Czerwionki-Leszczyn będzie można zobaczyć już 26 maja w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Leszczynach, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.