Strona główna/Urząd/Aktualności/Strażacy odebrali nowy sprzęt do ratowania życia

Strażacy odebrali nowy sprzęt do ratowania życia

Aktualności 8 Czerwca 2018

Dziś w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Burmistrz Wiesław Janiszewski przekazał na ręce przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych sprzęt potrzebny do ratowania życia, zakupiony dzięki pozyskanej przez Gminę i Miasto dotacji.

 


 

Przypomnijmy, że Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 62 865 zł, dzięki której do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie całej miejscowości mógł trafić nowoczesny sprzęt ratowniczy. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, za pośrednictwem samorządu zostali wyposażeni w profesjonalne zestawy ratujące życie.

Dzięki pozyskanej dotacji, do dziewięciu jednostek OSP z terenu gminy trafiły defibrylatory (wszystkie jednostki poza OSP Książenice, która już posiadała taki sprzęt), zaś wszystkie dziesięć jednostek zostało wyposażonych w parawany do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

W przekazaniu sprzętu oraz podpisaniu umowy jego użyczenia uczestniczył także naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Adrian Strzelczyk.

Strażacy odebrali nowy sprzęt do ratowania życia

do góry