Strona główna/Urząd/Aktualności/Stowarzyszenie Luxtorpeda zaprasza młodych sportowców

Stowarzyszenie Luxtorpeda zaprasza młodych sportowców

Aktualności 7 Listopada 2017

Mówi się o coraz większym problemie z przekazywaniem wartości dzieciom i młodzieży. Czy odpowiedzią na ich brak w życiu młodego człowieka może być sport?

 

Sport jest bardzo ważną częścią naszego życia. Wielu z nas w jakiejkolwiek formie zażywa aktywności fizycznej. Szczególnie ważna jest ona w życiu dzieci. Oczywistym jest, że w erze telewizora, komputera i „śmieciowego” jedzenia najważniejsze wyzwanie to walka z otyłością młodego człowieka. Sport jednak nie tylko wzmacnia i hartuje ciało, pozwala realizować swoje talenty sportowe i zdobywać tytuły, medale, ale także uczy wytrwałości i systematyczności. Sport to także pogłębianie więzi międzyludzkich, zarówno tych między rówieśnikami jak i rodzicami – nieważne czy trenujemy czy kibicujemy, łączą nas wtedy wspólne cele, emocje.

Te wartości są ważne również w działalności Stowarzyszenia Luxtorpeda Czerwionka, które od lutego 2015 roku, prowadzi sekcję lekkoatletyczną „Młoda Luxtorpeda”. Jest to pierwsza sekcja tego typu w Gminie i Mieście Czerwionka- Leszczyny, jak również pierwsza działająca w ramach PZLA (oznacza to, że młodzi sportowcy mogą brać już udział w zawodach rangi mistrzowskiej). W mijającym roku zawodnicy i zawodniczki brali udział w licznych zawodach m.in. halowych mistrzostwach śląska dzieci i młodzieży w Raciborzu, czwartkach lekkoatletycznych czy mitingach. Młoda Luxtorpeda trenuje ogólną sprawność fizyczną z nastawieniem na lekkoatletykę. W minione wakacje młodzież wybrała się po raz pierwszy na obóz szkoleniowy do Jeleniej Góry. Oprócz treningów była okazja do wspólnych wycieczek krajoznawczych, pobytu na basenie i zintegrowaniu się z rówieśnikami.

Obecnie rozpoczyna się okres zimowy, w którym młodzi sportowcy przygotowują się do wiosennych startów. Jest to również dobra okazja do rozpoczęcia swojej przygody w Luxtorpedzie. Wszyscy zainteresowani mogą uczęszczać na zajęcia, które odbywają się w sezonie zimowym w szkole podstawowej w Książenicach. Więcej informacji dla wszystkich chętnych (powyżej 8 roku życia) z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz okolic, znajduje się na stronie www i Facebooku stowarzyszenia oraz pod adresem e-mail: luxtorpeda@gbluxtorpeda.org

Działalność sekcji młodzieżowej Młoda Luxtorpeda jest dofinansowana ze środków Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub”.

top_baner
do góry