Strona główna/Urząd/Aktualności/Stanowisko Burmistrza ws. przedsięwzięcia pn. „Instalacja do Przetwarzania Słonych Żużli Aluminiowych”

Stanowisko Burmistrza ws. przedsięwzięcia pn. „Instalacja do Przetwarzania Słonych Żużli Aluminiowych”

Aktualności 12 Września 2017

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia pn. „Instalacja do Przetwarzania Słonych Żużli Aluminiowych” informuję, że stanowisko Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny jest dla uruchomienia tego typu zakładu zdecydowanie negatywne.

 

Zgodnie z procedurami prawnymi, organem dla wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nie może być strona w postępowaniu, którą stanowi Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Postępowanie w sprawie prowadzone jest więc przez Burmistrza Miasta Orzesze. Według opinii Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny planowana inwestycja nie wpisuje się w prowadzoną przez tutejszy samorząd politykę proekologiczną: dotacje do inwestycji ekologicznych, termomodernizacje, budowa innowacyjnej infrastruktury oświetleniowej, kampanie promocyjne na rzecz czystego środowiska, budowa nowych zakładów przyjaznych środowisku naturalnemu w gminnym obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokładamy starań, aby nasi Mieszkańcy mogli żyć w czystym środowisku, realnie poprawiając jego stan, również w trosce o kolejne pokolenia. Popieram inicjatywę Mieszkańców, wyrażającą sprzeciw wobec planów uruchomienia zakładu. Podkreślam również, że zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu planowanej inwestycji - „Instalacja do Przetwarzania Słonych Żużli Aluminiowych” pod kątem ich dalszego przetwarzania, nie pozwalają na prowadzenie działalności związanej z gospodarką odpadami.

 

                                                                                   Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

                                                                                                       Wiesław Janiszewski

 

 

Stanowisko Burmistrza ws. przedsięwzięcia pn. „Instalacja do Przetwarzania Słonych Żużli Aluminiowych”

top_baner
do góry