Strona główna/Urząd/Aktualności/Sprawdź swoją wiedzę z języka polskiego i wygraj czytnik e-booków

Sprawdź swoją wiedzę z języka polskiego i wygraj czytnik e-booków

Aktualności 13 Października 2014

Już w najbliższą środę rusza druga edycja Wielkiego Testu Języka Polskiego Powiatu Rybnickiego. Wszyscy mieszkańcy Rybnika i powiatu mogą sprawdzić swoją wiedzę, natomiast gimnazjaliści z terenu powiatu rybnickiego będą mieli dodatkowo szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, między innymi czytnika e-booków Amazon Kindle.

 

Test potrwa od środy 15 października do środy 22 października. Każdego dnia uczestnicy zabawy będą mogli zmierzyć się z nowymi zagadnieniami, dotyczącymi języka polskiego. Łącznie uczestnicy będą mogli odpowiedzieć aż na 1500 pytań. Test po raz kolejny udowodni, że język polski może czasami bywa trudny, ale na pewno nie jest nudny. - To świetna okazja, żeby sprawdzić swoje umiejętności, ale też, żeby w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas, bo zależało nam, żeby poprzez test młodzież i dorośli poznali różne ciekawostki związane z językiem polskim. Dodatkową motywacją jest tutaj także element rywalizacji między uczniami z terenu całego powiatu rybnickiego i możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, między innymi czytnika e-booków Amazon Kindle – mówią organizatorzy konkursu.

Pierwsza edycja testu odbyła się w ubiegłym roku i wzięło w niej udział prawie 500 gimnazjalistów. - Liczymy, że w tym roku w konkursie wystartuje przynajmniej tyle samo młodych ludzi – dodają organizatorzy.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które na ten cel otrzymało dofinansowanie z programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych". Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Media 3.0 z Rybnika. Patronat honorowy nad testem objął Starosta Powiatu Rybnickiego, Damian Mrowiec

do góry