Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Spotkanie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki

Aktualności 8 Lutego 2017

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się spotkanie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski zaprosił zaangażowanych w stworzenie tego wyjątkowego projektu, aby dokonać wspólnych podsumowań i podziękować wolontariuszom za ich pracę.

 

“Składam serdeczne podziękowania za pracę wolontariacką w ramach akcji Szlachetna Paczka w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny. Obecność wolontariuszy pozwala wielu rodzinom doświadczyć ogromu dobra i miłości w wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia.  Swoją obecnością, uśmiechem i pomocną dłonią dajecie im nadzieję na lepsze jutro. Wasza postawa jest wzorem do naśladowania i przykładem, że świat można zmieniać każdego dnia. Często po prostu dobre słowo motywuje nas do działania, życzę Wam, aby nie zabrakło Wam entuzjazmu i chęci bezinteresownego pomagania innym” – powiedział burmistrz W. Janiszewski. 

Spotkanie było okazją do podsumowania projektu w Gminie i Mieście. Wolontariusze od października odwiedzili 54 rodziny z terenu Gminy i Miasta, 33 rodziny zostały przyjęte do projektu. Od 19 listopada była otwarta baza rodzin, gdzie darczyńcy mogli zgłaszać się, aby pomóc rodzinom. Darczyńcy to przeważnie przedszkola, szkoły, firmy oraz indywidualni darczyńcy z terenu gminy.

 

Statystyki z finału:

  • Do magazynu Szlachetnej Paczki trafiło: 601 PACZEK
  • Średnia ilość paczek dla 1 rodziny to: 18 paczek
  • Paczki dla 33 rodzin przygotowało: 1161 osób
  • Średnio dla 1 rodziny paczkę przygotowało: 35 osób
  • Łączna wartość paczek to: 96 700 zł
  • Średnia wartość paczki dla 1 rodziny: 2 930 zł
Wolontariusze zaangażowani w projekt w Czerwionce-Leszczynach:
 
Koordynatorka Regionalna: Izabela Wiktorzak, Liderka: Katarzyna Ciołek
 
Wolontariusze:
 
Jagoda Dębowska, Agata Wystemp, Jakub Betka, Barbara Binda, Dariusz Sieczkowski, Karolina Ptak, Paulina Błażyca, Julia Iskra, Magdalena Burek, Sebastian Herdzina, Monika Roczniak,Natalia Piotrowska, Angelika Liszowska, Denis Baluch, Andżelika Baluch, Justyna Wnuk, Alicja Pawlina.
 
 
 

Szlachetna Paczka trwa. “Dzięki różnym formom pomagania, projekt można wspierać przez cały rok. W Szlachetnej Paczce staramy się przeprowadzać ludzi od biedy, do sukcesów w życiu. Kompleksowo zmieniamy los obdarowanych, dlatego Paczka to już nie tylko pomoc materialna, ale też pomoc prawna, lekarska, pomoc seniorom, a od tego roku także program biznesowy dla rodzin w potrzebie. Nie tylko wspieramy ubogich w usuwaniu ograniczających ich barier prawnych czy zdrowotnych, ale wspieramy ich w samorozwoju” – wyjaśniała Katarzyna Ciołek, Liderka Szlachetnej Paczki w Rejonie Czerwionka-Leszczyny. 

 

top_baner
do góry