Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z sołtysami

Spotkanie z sołtysami

Aktualności 25 Marca 2018

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Już po raz kolejny Burmistrz Wiesław Janiszewski zaprosił wszystkich sołtysów z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, aby podziękować im za ich działalność. Spotkanie odbyło się 20 marca w Urzędzie Gminy i Miasta.

Na zaproszenie Burmistrza przybyli: sołtys Bełku Jolanta Szejka, sołtys Palowic Karolina Blacha-Cieślik, sołtys Książenic Marek Szczech, sołtys Stanowic Stanisław Breza, sołtys Szczejkowic Henryk Fuchs, sołtys Przegędzy Gabriel Breguła. Burmistrz złożył włodarzom sołectw najserdeczniejsze życzenia pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym oraz wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków sołtysa. „Dziękuję za Waszą ustawiczną pracę, za wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. To odpowiedzialna i trudna służba. Niech to spotkanie będzie wyrazem docenienia za trud codziennej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności” - podkreślił burmistrz W. Janiszewski.

Spotkanie z sołtysami było okazją do rozmów i refleksji na temat roli sołtysa w społeczeństwie, ale także wyzwań stawianych tej funkcji, w tym integrowania lokalnej społeczności.

W spotkaniu uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, a także przedstawiciele kierownictwa Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł oraz Skarbnik Gminy i Miasta Zbigniew Wojtyło.

do góry