Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z przedstawicielami kopalni

Spotkanie z przedstawicielami kopalni

Aktualności 10 Lutego 2017

W miniony wtorek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami kopalni „Knurów-Szczygłowice”.

„Ponieważ w ciągu ostatnich tygodni napływały do nas pisma i telefony zarówno od mieszkańców, jak i od rad dzielnic, postanowiliśmy zorganizować spotkanie dotyczące eksploatacji górniczej, której skutki są odczuwane na terenie naszej gminy – głównie w dzielnicach Czuchów, Dębieńsko oraz Malenie” - wyjaśniał Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Na zaproszenie odpowiedziały najwyższe władze kopalni – z mieszkańcami spotkał się m.in. dyrektor kopalni „Knurów-Szczygłowice” Grzegorz Michalik i dyrektor techniczny ruchu "Szczygłowice" Tomasz Śledź.

Mieszkańcy zostali poinformowani na temat realizowanych obecnie, a także planowanych pracach kopalni, które skutkują odczuwalnymi dla mieszkańców wstrząsami.

Otrzymali także informacje gdzie zgłaszać ewentualne szkody i jak wygląda procedura związana z roszczeniami. Obecny na spotkaniu Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik zaproponował dyrekcji kopalni przyjęcie konkretnych rozwiązań, których celem byłoby uproszczenie procedur kontaktu pomiędzy mieszkańcami a kopalnią i możliwość bieżącego monitorowania przez mieszkańców etapu zgłoszonej sprawy.

top_baner
do góry