Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

Aktualności 22 Czerwca 2018

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, którzy na terenie naszej gminy oferują zniżki na swoje usługi w ramach Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora.

„Spotykamy się tutaj, żeby podziękować Wam za to, że wspieracie zarówno seniorów, jak i rodziny wielodzietne naszej gminy” - tymi słowami Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik powitała zebranych przedsiębiorców. Podkreśliła również, że to właśnie dzięki oferowanym zniżkom, zwiększają dostęp wielu osób do różnych form rozrywki, inicjatyw kulturalnych czy konkretnych usług.

 
„Cieszę się, że dzięki Waszemu zaangażowaniu oferta, którą oferujemy w naszej gminie do rodzin i seniorów, jest tak bogata. Ilość wydanych Kart Dużej Rodziny i Kart Seniora jest najlepszym dowodem na to, że wdrożenie tych programów było niezwykle potrzebne” - mówił Zastępca Burmistrza Czerwionki-Leszczyn Andrzej Raudner. Spotkanie było nie tylko okazją do podziękowań, ale również wymiany doświadczeń i podsumowania dotychczasowych działań.

 
Celem Karty Dużej Rodziny jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowującej się w tych rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku. Z kolei posiadanie Karty Seniora umożliwia osobom starszym korzystanie z szerokiego wachlarza usług z zakresu kultury, sportu, rekreacji, nauki i zdrowia na preferencyjnych warunkach. Zapewnia to system stałych, okazjonalnych lub świątecznych zniżek oferowanych przez podmioty gospodarcze oraz jednostki organizacyjne Gminy, biorące udział w programie.

 
W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach Krystian Wyleżoł oraz przedsiębiorcy działający na terenie Czerwionki-Leszczyn, zaangażowani w Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Seniora.

do góry