Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z Regionalną Izbą Gospodarczą

Spotkanie z Regionalną Izbą Gospodarczą

Aktualności 14 Maja 2010

12 maja w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odbyło się spotkanie przedstawicieli jednej z największych izb gospodarczych w kraju - Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, władz samorządowych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz przedsiębiorców.

Zastępca burmistrza Grzegorz Wolnik otwierając spotkanie powiedział: "Bardzo często samorządy skupiają się na działaniach na rzecz pozyskania nowych inwestorów, zaniedbując tych, którzy już ulokowali swój kapitał w ich miejscowościach. Nie wolno nam tego robić. Chcemy wsłuchiwać się w potrzeby naszych przedsiębiorców i kiedy tylko to możliwe, wypracowywać wspólne stanowiska". 

Pomysł spotkania zrodził się podczas rozmowy G. Wolnika z prezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeuszem Donocikiem. A jego realizacja pozwoliła na przekazanie przedsiębiorcom z terenu gminy celów oraz obszarów działalności RIG ze szczególnym uwzględnieniem pomocy dla firm w pozyskiwaniu środków unijnych, promocji przedsiębiorców poprzez udział w Laurach Umiejętności 
i Kompetencji, Śląskiej Nagrody Jakości oraz usług dotyczących legalizacji dokumentów w obrocie zagranicznym i wydawania podpisu elektronicznego, a także zakresu działania Sądu Arbitrażowego.

"Zależy nam na wspieraniu podmiotów gospodarczych na rzecz budowy konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki w regionie – wyjaśniał prezes RIG T. Donocik. Chcemy również pokazać zgromadzonym, jaką pomoc i wsparcie oferuje im Regionalna Izba Gospodarcza".

Dyskutowano również na temat powstania delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w Czerwionce-Leszczynach. Przedsiębiorcy entuzjastycznie odnieśli się do tej idei. 

"To dla nas kolejne spotkanie promocyjne – dodał burmistrz Wiesław Janiszewski. Cieszę się, że możemy dziś Państwa gościć. Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn to ludzie odważni i przedsiębiorczy. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się przetrwać trudny dla gminy okres związany z likwidacją kopalni. Dziś mamy już ponad 2 tys. podmiotów gospodarczych działających na terenie naszej miejscowości. Dużą nadzieję wiążemy też z przyszłością gminy, sprzyja nam m.in. lokalizacja węzłów autostradowych, liczymy więc na duże korzyści, które w perspektywie będą mogli odczuć nasi mieszkańcy".

Więcej na temat Regionalnej Izby Gospodarczej

Galeria zdjęć ze spotkania z RIG:

do góry