Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z Przedsiębiorcami

Spotkanie z Przedsiębiorcami

Aktualności 2 Lutego 2009

W dniu 30 stycznia 2009r. w Domu Kultury w Czerwionce – Leszczynach z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – Pana Wiesława Janiszewskiego odbyło się coroczne spotkanie z przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia biznesu. 
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Parlamentu – Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Pan Marek Krząkała, Pan Ryszard Zawadzki i Pan Krzysztof Gadowski, a także Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Antoni Motyczka. 
Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski dziękował przedsiębiorcom za współpracę z samorządem lokalnym w 2008 roku. Z tej okazji 20 firm z rąk Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Profaski otrzymało pamiątkowe patery i dyplomy. 

W czasie spotkania w ramach finału 9 edycji konkursu o statuetkę "Leszczyna" nagrody z rąk Starosty Rybnickiego – Damiana Mrowca, Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz Prezesa Izby Przemysłowo – Handlowej Romualda Stencla odebrali wyróżniający się przedsiębiorcy. 
Kapituła konkursu w składzie: Damian Mrowiec – przewodniczący, Wiesław Janiszewski, Jan Dytko, Romuald Stencel przyznała statuetki "Leszczyna 2008" podmiotom gospodarczym, które cechuje wysoka jakość oferowanych usług, dynamiczny rozwój, tworzenie nowych miejsc pracy oraz zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną. 

Po raz pierwszy w tym roku Kapituła postanowiła wyróżnić pośmiertnie za zasługi i całokształt działalności na rzecz społeczności lokalnej Panią Marię Szulc. Wyróżnienie to zostanie przekazane córce Beacie Szulc – Kędzior, która z powodu wyjazdu nie mogła uczestniczyć w piątkowym spotkaniu.
Wyróżnieni przedsiębiorcy z rąk Parlamentarzystów odebrali listy gratulacyjne i podziękowania oraz życzenia sukcesów i dalszego rozwoju swoich firm.

Lista wyróżnionych statuetką "Leszczyna 2008":

 • Zakład OPO – OIL 
  Eugeniusz Zech 
  Bełk
 • Centrum Ogrodniczo – Przemysłowe "TIMBERLAND" 
  Holecki Ryszard 
  Orzesze – Zawada
 • Firma Usługowo – Produkcyjno – Handlowa "REM – STAR" s.c. 
  Leon Starzyczny 

  Rybnik
 • Kancelaria Usług Finansowo – Księgowych KUFIKS Sp. z o.o. 
  Waleria Smyczek 
  Czerwionka – Leszczyny
 • Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu 
  Zakład CZOK RUCH III Rejon "Dębieńsko" 
  Czerwionka - Leszczyny 
top_baner
do góry