Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z Kacprem Woryną

Spotkanie z Kacprem Woryną

Aktualności 6 Marca 2018
Dzisiaj, na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w Czerwionce-Leszczynach gościł znany żużlowiec Kacper Woryna. W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się wyjątkowe spotkanie z utytułowanym sportowcem, które na długo zapamiętają nie tylko fani żużla.
 
 
 

„Ciesze się niezmiernie, że Kacper Woryna zdecydował się odwiedzić dzisiaj Czerwionkę-Leszczyny, a co więcej – zgodził się spotkać z młodzieżą zgromadzoną tak tłumnie w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Zazwyczaj, by spotkać się z żużlowcami, nasi mieszkańcy muszą odwiedzić rybnicki stadion, dzisiaj, w nieco innych okolicznościach, spotykamy się na tej sali” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny do zebranych w czerwieńskim CKE fanów żużla. „Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie dla was wszystkich bardzo ciekawe i inspirujące. Życzę wszystkich przyjemnych wrażeń” - dodał.

 

Kacper Woryna – drużynowy mistrz świata juniorów, brązowy medalista Igrzysk Świata Juniorów, złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, srebrny medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, zdobywca Srebrnego Kasku – to tylko niektóre z długiej listy sukcesów zawodnika klubu sportowego ROW Rybnik. Jednak jak sam przyznaje za największego rywala na linii startu zawsze uznaje siebie samego. „Czasem zbyt duża ambicja czy chęć zwycięstwa może kosztować wygraną. To dlatego za każdym razem staram się być maksymalnie skupiony tylko na wyścigu, żeby nie popełnić żadnego błędu. Rywale są lepsi i gorsi. W minionym sezonie z każdym tak samo potrafiłem wygrać, jak i przegrać” - tłumaczył. Wszyscy zgromadzeni w czerwieńskim CKE mogły wysłuchać opowieści sportowca o jego zainteresowaniach, pasjach oraz tego, jak wygląda zwykły dzień sportowca oraz dlaczego, ze wszystkich sportów wybrał żużel. „Mój dziadek był kiedyś czynnym żużlowcem. Nie miałem innego wyjścia – też musiałem pójść w jego ślady” - mówił z uśmiechem K.Woryna. Nie zabrakło również pytań ze strony młodzieży oraz pamiątkowych zdjęć.

Zanim K. Woryna udał się na spotkanie z młodzieżą, gościł w Urzędzie Gminy i Miasta, gdzie spotkał się z Burmistrzem W. Janiszewskim, Pełnomocnik ds. Społecznych A. Chudzik oraz dyrektorem MOSiR-u M. Cichoniem. K. Worynie towarzyszył ojciec – Mirosław Woryna.

 

top_baner
do góry