Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie z Jarosławem Domańskim

Spotkanie z Jarosławem Domańskim

Aktualności 6 Listopada 2017

29 października w Klubie Kultury w Bełku odbyło się niecodzienne spotkanie z mieszkańcem Czuchowa, podróżnikiem Jarosławem Domańskim, który od 2008 r. zwiedza świat… rowerem.

Podczas spotkania Jarosław Domański krótko opowiedział o swoich dotychczasowych wyprawach rowerowych, m.in. do Maroka, Norwegii czy na Bałkany. Większą część prelekcji poświecił jednak na relację z zeszłorocznej wyprawy do Sludianki nad jeziorem Bajkał, w dalekiej Syberii - ponad 6,5 tys. km. Wpisują w mapy gogle trasę, wybierając sposób dotarcia na miejsce rowerem, możemy przeczytać „Jazda na rowerze niedostępna”. A jednak, J.Domańskiemu udało się. Po licznych, niesamowitych przygodach dotarł do celu i… napił się wody z największego zbiornika wody pitnej na świecie. Warto wspomnieć, iż J. Domański większość wypraw rozpoczyna z Czuchowa, następnie udaje się do sanktuarium znajdującego się na trasie podróży, gdzie modli się i prosi o opiekę podczas wyprawy. Następnie wyrusza w nieznane.
 
– Osoby zgromadzone na sali z zapartym tchem słuchały niezwykłych opowieści podróżnika, który przystępnym językiem uświadamiał wszystkim, że należy śmiało marzyć i odważnie dążyć do celu – podsumowuje pomysłodawca projektu, Leszek Szejka.
 
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Rowerem przez Bełk”. Środki na to zadanie pozyskał Klub Sportowy „Decor” Bełk wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk w ramach programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny „Ramża”. Zadanie jest również współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
top_baner
do góry