Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie autorskie w bibliotece

Spotkanie autorskie w bibliotece

Aktualności 23 Kwietnia 2014

Filia Nr 1 Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Michalską-Grzywną, które odbędzie się 28 kwietnia o godz.16.00  w Leszczynach, ul.Ks.Pojdy 35.

 

Małgorzata Michalska-Grzywna - od urodzenia mieszka w Leszczynach. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Hanki Sawickiej w Rybniku (1992), a następnie Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (1997). Pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach.
Od zawsze interesowała się przeszłością swojej pochodzącej ze Śląska rodziny, tropiąc jej ślady w rozlicznych archiwach państwowych i kościelnych. Efektem tych zainteresowań było powstanie jej pierwszej książki „Kroniki czasu zapomnianego” opublikowanej w 2006 r. Wspomniana pozycja zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim ogłoszonym przez czasopismo „Przegląd Reader's Digest”. Kolejnymi publikacjami autorki były trzy tomiki poetyckie: „Pod spadającą gwiazdą” (2007), „Nie umiem bez Ciebie oddychać” (2011) i „Antykwariat” (2012).

do góry