Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkanie Koła Gospodyń Czuchowskich

Spotkanie Koła Gospodyń Czuchowskich

Aktualności 25 Stycznia 2011

22 stycznia w "Świetlicy dzieci i młodzieży" odbyło się spotkanie "Bądź piękna zimą" zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czuchowie.

Najmłodsze gminne koło działa oficjalnie od 28.10. 2010 roku. Założyły je pełne werwy i inicjatywy czuchowianki, wcześniej skupione w Kole Kobiet Czuchowskich. 

Spotkanie było jednym z podejmowanych przez KGW działań na rzecz integracji kobiet z tej dzielnicy.

"Już od dłuższego czasu spotykamy się wspólnie. Uprawiamy nordic walking, dwa razy w tygodniu ćwiczymy aerobik" – wyjaśnia Urszula Sędzik, szefowa koła.

Panie mają mają mnóstwo pomysłów i chęci do działania. 

"Kiedy usłyszałyśmy, że możemy wziąć udział w gminnym Turnieju Kół Gospodyń, albo "Święcie makówek" bardzo się ucieszyłyśmy. Powołałyśmy nasze koło, bo nasza dzielnica też powinna być aktywna. Czuchów musi tętnić życiem" - dodała Celina Bluszcz z czuchowskiego KGW.

Entuzjazm i werwę panie mają wypisaną na twarzach. Podczas sobotniego spotkania uśmiechnięte, rozpromienione, nie szczędziły wysiłków, aby każda z uczestniczek czuła się doskonale na zorganizowanym przez nie wydarzeniu.

A ponieważ, jak mówią, są nowoczesnymi gospodyniami postanowiły zorganizować spotkanie integracyjne poświęcone urodzie.

Był więc pokaz mody. Panie nawiązały współprace ze sklepem odzieżowym z Czerwionki, który wypożyczył stroje, w których zaprezentowały się czuchowianki. 

Był fryzjer, który bezpłatnie strzygł, farbował i doradzał w kwestii doboru fryzur zgromadzonym na spotkaniu paniom. A te z początku nieśmiałe, z biegiem czasu ustawiały się w długiej kolejce.

Nie zabrakło również makijażystki i kosmetyczki. Czytano fraszki, przysłowia o kobietach, wszystko w atmosferze jak najbardziej udanego wspólnego biesiadowania. Oczywiście tylko dla kobiet!

Każda uczestniczka przy wejściu na salę otrzymała gwiazdkę z wpisanym swoim imieniem – "Wycinałyśmy te gwiazdy już od tygodnia, bo dziś każda z nas jest gwiazda"– powiedziała z uśmiechem Celina Bluszcz.

Wszystkie panie z KGW zaprezentowały również piosenki, do których same napisały słowa. A zgromadzona publiczność przyjęła repertuar czuchowianek gromkimi brawami.


W spotkaniu wzięła udział również Jolanta Szejka, sołtys Bełku – w tym sołectwie KGW działa najdłużej bo już ponad 60 lat. "Kobiety są pełne zapału i entuzjazmu. Mają mnóstwo wartościowych pomysłów. Są doskonałymi organizatorkami" - nie szczędziła słów uznania dla tego typu inicjatyw J. Szejka.


"Czy skoro jesteśmy już babciami, powinnyśmy siedzieć w domu i opiekować się wnukami? Mamy prawo korzystać z życia. Spotkać się z koleżankami, porozmawiać, wyjść gdzieś wspólnie. Znaleźć trochę czasu dla siebie i o siebie zadbać" – mówiły uczestniczki wydarzenia.

Szefowa KGW Urszula Sędzik zapowiada, ze spotkania będą odbywać raz na kwartał. "Podczas następnego zobaczymy jak kobieta odradza się na wiosnę. Ale przede wszystkim mile wspólnie spędzimy czas" - deklaruje.

"Czuchowskie babeczki gorsze być nie chciały i koło gospodyń razem powołały.

Dużo już umiemy i zaciyncie momy, by z tego coś wyszło my się postaromy.

My som gospodynie z naszego Czuchowa, wszystkich zadziwiymy, w tym jest naszo głowa".
 


Galeria zdjęć:

do góry