Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkania z ciekawymi ludźmi w Bibliotece Publicznej

Spotkania z ciekawymi ludźmi w Bibliotece Publicznej

Aktualności 14 Kwietnia 2011
Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach odbyło się kolejne zorganizowane przez pracowników placówki wydarzenie z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Wiele osób zaciekawionych tematem zgromadziło się, aby wysłuchać niecodziennego gościa. Był nim ks. Michał Woliński, egzorcysta Diecezji Katowickiej.

Polecamy relację ze spotkania autorstwa Moniki Bobrzyk:

                                                                                Spotkanie z egzorcystą

13 kwietnia 2011 roku w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach gościł ksiądz Michał Woliński z Parafii św. Urbana w Paniówkach. Było to kolejne wydarzenie z cyklu przeprowadzanych przez pracowników biblioteki akcji o nazwie "Spotkania z ciekawymi ludźmi". 

Tematyką spotkania były egzorcyzmy. Zostały poruszone takie tematy jak m.in sposoby walki z demonami oraz rozpoznawanie zjawisk opętania. Ksiądz Michał Woliński, który kapłanem jest od 22 lat przyznaje, że co dzień kontaktuje się z nim kilkanaście osób w tej sprawie. 

Podczas spotkania egzorcysta opowiadał o Księdze Kościoła, która jest księgą liturgiczną do sprawowania obrzędu nad osobami dotkniętymi demonizmem. Wspomniane były także skutki opierania się na działanie demoniczne: " Człowiek może przeżywać opresje, obsesje, różnego rodzaju zniewolenia i dręczenia. Dotyczy to oddziaływania zła na człowieka." - wyjaśnia ksiądz Michał Woliński. 

W dalszej części opowieści określono podział na opresje intelektualne oraz fizykalne. 

"Obsesją intelektualną są na przykład różnego rodzaju halucynacje, które powstają w umyśle, obrazy, napięcia, bardzo często też problemy przy modlitwie. Opresje fizykalne przejawiają się przeważnie w postaci wykręcania rąk, paraliżu, czyli zabieraniu wolności ciała. W opętaniu klasycznym następuje pozbawienie wolności działania – są to często skutki zapraszania demonów"– kontynuuje egzorcysta. 

Człowiek opętany, który nie walczy z demonami i nie szuka pomocy zazwyczaj przyczynia się do wielu zbrodni, czego nawet konsekwencją może być samobójstwo. 

"Osoba, która nie szuka pomocy przeżywa piekło na ziemi"- dodaje.

Jak walczyć z demonami? Według księdza M. Wolińskiego jest kilka sposobów - a mianowicie prośby do Boga o łaskę, modlitwa, msza święta oraz konsultacje z egzorcystami. Jednakże nie zawsze sięgając po radę egzorcystów trafić można na prawdziwych fachowców. Niektórzy ludzi podając się za egzorcystów wykorzystują naiwność ludzi, czerpiąc na tym zysk finansowy. 

Spotkanie z księdzem Michałem miało na celu pokazanie źródeł, w których można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat. Na spotkaniu zaproponowanych zostało wiele książek, z których zainteresowani mogą czerpać cenne informacje.
top_baner
do góry