Strona główna/Urząd/Aktualności/Spotkania przy opłatku

Spotkania przy opłatku

Aktualności 18 Grudnia 2017

Grudzień to czas spotkań przy wspólnym stole. W miniony piątek na terenie Gminy i Miasta odbyły się spotkania opłatkowe oraz koncert przedświąteczny.

 

Podczas koncertu „W kolędowym nastroju” wystąpiły zespoły „Światełko” „Światło”, „Małe Światło”, „Ale Babki” oraz uczniowie Stowarzyszenia Artystyczno-Muzycznego w Czerwionce-Leszczynach. Młodzi artyści zaprezentowali na scenie najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki - zarówno mniej jak i bardziej znane. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy solistów, duetów, zespołów oraz instrumentalistów. Zgodnie z zapowiedzią koncert wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój – chociaż trudno dopatrzyć się jeszcze zimowej aury za oknami. Występy artystów oklaskiwali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

 

Przy świątecznym stole zasiedli także słuchacze, wykładowcy oraz członkowie rady programowej i rady słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Koordynator UTW Krystian Wyleżoł podsumował upływający rok funkcjonowania uniwersytetu, podziękował także władzom samorządowym za opiekę nad UTW, wykładowcom oraz wszystkim tworzącym społeczność uniwersytetu. Życzenia na zbliżający się czas Bożego Narodzenia złożyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej B. Strzoda, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego M. Profaska oraz Zastępca Burmistrza A. Raudner. W świąteczną atmosferę wprowadził uczestników spotkania chór UTW oraz nastrojowe przedstawienie “Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Seniorów z Zameczku, podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego z Leszczyn oraz ich rodziców. Nie zabrakło serdeczności i wzruszeń przy łamaniu się opłatkiem.

 

Życzeń i ciepłych słów nie zabrakło również podczas sołeckiego spotkania opłatkowego w Bełku. Jolanta Szejka, sołtys Bełku złożyła wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Do życzeń świątecznych przyłączył się także obecny na spotkaniu ks.proboszcz Konrad Opitek, który rozpoczął spotkanie opłatkowe od odczytania fragmentu Ewangelii poświęconego narodzeniu Jezusa. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd, opowieści o przygotowaniach do świąt oraz wspomnień z minionych Wigilii. Wszyscy zebrani podkreślali, że niezwykle istotne jest, aby w tym wyjątkowym czasie poprzedzającym święta zatrzymać się chociaż na chwilę, usiąść przy wspólnym stole i spędzić chociaż chwilę razem z bliskimi osobami.

 

 

do góry