Strona główna/Urząd/Aktualności/Spektakl teatralny ABSYNT w Miejskim Ośrodku Kultury

Spektakl teatralny ABSYNT w Miejskim Ośrodku Kultury

Aktualności 1 Grudnia 2012

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach odbył się spektakl teatralny "Absynt" w wykonaniu aktorów Teatru Alternatywnego BELEgoR.

"Absynt" Magdaleny Fertacz to współczesna opowieść o młodej kobiecie, rozpaczliwie buntującej się przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez "wyścig szczurów" i odmawiającej udziału w rodzinnej hipokryzji. 
Karolina, świeżo upieczona magister anglistyki, daje sobie ostatnią szansę, jeden rok życia, który może wszystko zmienić. W noc po obronie dyplomu, zaczepia w barze dealera narkotyków, z którym zawiera swoisty kontrakt.
Prawie Mąż, człowiek bez skrupułów, godzi się na związek z Karoliną, bo dzięki niemu może przeżyć "ekstremalną jazdę". Gdy czas dobiega końca, zamiast happy endu przed ołtarzem, bohaterka wybiera śmierć. Swemu niedoszłemu mężowi pozostawia nagranie, w którym opowiada o rodzinnych traumach. 
Ma kiepski kontakt z zakompleksioną Matką, która dla niej i dla wysoko ustawionego męża poświęciła studia, karierę i zapomniała o swoich marzeniach, oraz z Ojcem, profesorem, zakłamanym komunistą, który alkoholem, próbuje uciszyć własne frustracje.

Adaptacja - Reżyseria - Scenografia – Sławomir Żukowski, Piotr Kumor
Obsada:
Karolina – Monika Szydłowiecka
Matka - Agata Cichy
Ojciec - Piotr Adamczyk 
Prawie Mąż - Piotr Kumor
Pies z Kulawą Nogą - Sławomir Żukowski

TEATR ALTERNATYWNY BELFEgoR 
Powstał w 1986 roku (pierwotnie BELFER). Teatr, w którym dominuje groteska, poszukujący nowych wyzwań, pod względem repertuaru, jak i pod względem wizjonerskiej oprawy plastycznej i muzycznej. 
Pomysłodawcą i założycielem teatru jest Sławomir Żukowski: reżyser, scenograf, aktor, rysownik satyryczny, publicysta. 
Teatr zdobywał nagrody i wyróżnienia w konkursach teatralnych. Występował na scenach teatrów i placówek kulturalnych w Polsce i na świecie, współpracując również z profesjonalnymi aktorami i reżyserami scen polskich.

do góry