Strona główna/Urząd/Aktualności/Spektakl "O kocie w butach" na rozpoczęcie ferii

Spektakl "O kocie w butach" na rozpoczęcie ferii

Aktualności 20 Stycznia 2014
 

 

„Życie się zmienia, warto mieć marzenia! Wam też się uda, wiara czyni cuda!”

 

Oto jeden z morałów wynikających z barwnego musicalu "O Kocie w butach przy wesołych nutach", przygotowanego przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa.

Wczoraj na deskach sceny Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach mali widzowie mieli okazję poznać bajkę, która porusza serca i wyobraźnię.

Najmłodszy syn młynarza- Adam - otrzymuje w spadku po zmarłym ojcu czarnego kota. Nie spodziewa się nawet, że ten dar odmieni jego życie. Wyśmiewany w piosence kot nagle zaczyna mówić i, co więcej, bierze w swoje ręce los opiekuna.

Wspólnie poznają miłość młynarczyka – królewnę Lenę, walczą o jej serce z bogatym Księciuniem i dzielnie stawiają czoła złemu czarnoksiężnikowi Buranowi.

Czy bohaterom udało się odzyskać królewnę z niewoli i odmienić swój los? Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Nie zabrakło jednak dreszczyku emocji i wzruszeń.

 

Maluchom spodobało się także zaproszenie ich do współtworzenia scenariusza bajki, bo kto wie, co by się wydarzyło, gdyby nie pomoc dzieci...

 

  

do góry