Strona główna/Urząd/Aktualności/Sołectw@ w sieci. Nagroda dla Palowic!

Sołectw@ w sieci. Nagroda dla Palowic!

Aktualności 3 Czerwca 2013

Z przyjemnością informujemy, że strona internetowawww.palowice.net zwyciężyła w I etapie (wojewódzkim) ogólnokrajowego konkursu "Sołectw@ w sieci" organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i redakcję "Gazety Sołeckiej". 

W maju komisja konkursowa zakończyła ocenę ponad 230 wiejskich stron internetowych, które zostały zgłoszone do konkursu "SOŁECTW@ w sieci". 
Pierwsze miejsce w województwie śląskim zajął serwis Palowic!

 "Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania strony oraz pomagają ją redagować" - mówi sołtys Palowic Bernard Strzoda.

Finał konkursu odbędzie się 7 czerwca br. w Senacie RP.

"Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione, czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni" - deklarują organizatorzy konkursu.

Więcej informacji na stronie konkursu http://www.konkurs.kss.org.pl/a06.html

top_baner
do góry