Strona główna/Urząd/Aktualności/Sierpniowe warsztaty i wyjazdy

Sierpniowe warsztaty i wyjazdy

Aktualności 17 Sierpnia 2017

Atrakcje EnergyLandii oraz kolejne warsztaty w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym – tak rozpoczął się sierpień w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

 

 

Sierpniowe wycieczki zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach rozpoczął wyjazd do EnergyLandii w Zatorze. EnergyLandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, który oferuje swoim gościom niezliczone atrakcje. Co roku odwiedzają go tysiące osób z Polski i całej Europy. Najmłodsi odwiedzający spędzą czas w Bajkolandii, nieco starsi – i odważniejsi – w Strefie Ekstremalnej, zaś całe rodziny wspaniale mogą bawić się w Strefie Familijnej. Na wszystkich czekają również widowiska, pokazy oraz WaterPark. Mieszkańcy naszej gminy, którzy wybrali się do EnergyLandii 2 sierpnia, spędzili cały dzień, odwiedzając kolejne karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i rollercoastery. Nikt, kto w późnych godzinach popołudniowych wychodził z Parku Rozrywki, nie mógł odczuwać niedosytu zabawy.

 

Nie nudzą się również wszyscy Ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć w warsztatach i zajęciach, które odbywają się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Po raz kolejny sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia RoboKids, które zgromadziły młodych konstruktorów. Z kolei ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć w warsztatach 16 sierpnia, przekonali się, że obrazy można wyszyć nitką nie używając w tym celu igły. Tym razem posłużyły do tego... gwoździe. Chociaż zrobienie obrazów z gwoździ wymaga cierpliwości i precyzji, najmłodsi poradzili sobie z tym bez problemu. Do wykonania takich obrazów niezbędne są kolorowe nitki, kordonki lub wełna, gwoździe, deska (lub sklejka), młotek oraz wydruk szablonu. Na desce należy odrysować z szablonu kształt, który chcemy uzyskać. Następnie, na liniach wbijamy gwoździe – tak, żeby nie przebić deski, ale także odpowiednio głęboko, żeby nie wypadły. Kolejnym krokiem jest przeplatanie nitki między gwoździami – trzeba pamiętać o tym, żeby rozpocząć i zakończyć przeplatanie zawiązaniem nitki lub kordonka na supeł. Chociaż stworzenie takiego obrazu wymagało sporo pracy, to jednak efekty warsztatów były zachwycające. Obrazami z gwoździ zakończył się również cykl zajęć i warsztatów organizowanych w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

top_baner
do góry