Strona główna/Urząd/Aktualności/Sezon kolarski „Ramżów” otwarty

Sezon kolarski „Ramżów” otwarty

Aktualności 4 Kwietnia 2017

1 kwietnia członkowie Koła PTTK „Ramża” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce–Leszczynach zorganizowali XXI Rajd Pieszo-Kolarski „Ramżów”.

Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła wielu fanów rowerów oraz sprawiła, że do celu rajdu w Szczejkowicach dotarło 175 kolarzy z Bytomia, Gliwic, Jastrzębia Zdrój, Katowic, Mikołowa, Orzesza, Radlina, Rybnika, Tych, Żor i oczywiście z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Na początku, wszystkich gorąco powitał komandor rajdu, Grzegorz Mücke oraz kierownik mety Andrzej Szewczyk, którzy przez cały czas trwania rajdu czuwali nad jego poprawnym przebiegiem. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie pamiątkową naklejkę, wszyscy mogli poczęstować się przygotowanymi słodyczami oraz zdobyć mapy, przewodniki, foldery i inne materiały promujące nasz region. Dodatkowo, dzieci otrzymały drobne upominki i zabawki. Tradycyjnie, dla uczestników zorganizowano konkursy sprawnościowe z cennymi nagrodami.

Celem rajdów rowerowych organizowanych przez PTTK Ramża jest upowszechnianie turystyki kolarskiej oraz szlaków turystycznych, ale także integracja wszystkich uprawiających kolarstwo turystyczne. Uśmiech nie znikał z twarzy także i uczestników tegorocznego rajdu, który zakończył się uroczystym wręczeniem nagród. Puchar dla najliczniejszej drużyny spoza miasta zdobyła 43 osobowa ekipa „Wandrus” z Żor, a najliczniejszą drużyną z naszego terenu okazała się 14 osobowa grupa uczniów z SP Szczejkowice.

do góry