Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy ze Stanowic się aktywizują !

Seniorzy ze Stanowic się aktywizują !

Aktualności 22 Listopada 2012
Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Stanowice rozpoczęło realizację projektu "Seniorzy aktywizują społeczeństwo" w ramach rządowego programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2012 – 2013 . Stanowiczanie w wieku 60+, będą mogli uczestniczyć w zajęciach komputerowych, warsztatach z zakresu wiedzy obywatelskiej i bezpieczeństwa, warsztatach zdrowia i aktywności. W ramach zajęć przewidziane są spotkania m. in. z prawnikiem, policjantem, psychologiem, lekarzem. Realizowane będą również akcje wolontarystyczne w które angażowani będą uczestnicy projektu.
Projekt ma na celu wzmocnienie aktywności i zaangażowania osób starszych w działania na rzecz swojego lokalnego otoczenia. Poprzez działania na rzecz innych osób chcemy pobudzić aktywność społeczną i wolontarystyczną mieszkańców Stanowic, wykorzystać ich potencjał i doświadczenie, mówi Mariusz Maniszewski- wiceprezes Stowarzyszenia.
14 listopada miało miejsce spotkanie informacyjne dla zainteresowanych osób, a już dwa dni później odbyły się pierwsze zajęcia komputerowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Projekt potrwa do 30 czerwca 2013 r. Istnieje jeszcze możliwość włączenia w uczestnictwo w projekcie, udział jest oczywiście bezpłatny.
Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia www.soir_stanowice.republika.pl
do góry