Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy zadebiutowali na scenie

Seniorzy zadebiutowali na scenie

Aktualności 19 Marca 2012

15 marca grupa aktywnych seniorów z Czerwionki-Leszczyn zaprezentowała efekt swej kilkumiesięcznej pracy - spektakl "Kopciuszek po śląsku". 

Znana wszystkim bajka, ku uciesze publiczności, została przedstawiona z przymrużeniem oka. Piękna dziewczyna mieszkała ze swoim ojcem w familoku, zła macocha i leniwe siostry pochodziły z Sosnowca, podczas balu bawiono się w rytm popularnego hitu biesiadnego "Wodzionka", a książę szukał ukochanej jeżdżąc na mopliku, by wreszcie rozpoznać Kopciuszka po... śląskim akcencie.

Przedstawienie odbyło się w ramach projektu "Za kurtyną emeryci, a na scenie celebryci" opracowanego przez Zespół ds. Organizowania Społeczności Lokalnej działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach. 
W ramach projektu, na który udało się pozyskać kwotę 5 tys. zł z Funduszu Lokalnego "Ramża", seniorzy podpatrywali profesjonalistów, poznawali historię teatru, uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i zajęciach, które miały być pomocne w osiągnięciu jak najlepszego efektu zaplanowanego wydarzenia.
Grupa zaprzyjaźnionych już seniorów dokonała adaptacji "Kopciuszka" na gwarę śląską, podzieliła między siebie role, przygotowała kostiumy i scenografię.
To była niezwykle miła, pełna humoru praca. Oczywiście, nie obyło się bez stresu. "Kopciuszek" to nasz sceniczny debiut - relacjonowali seniorzy.
Od grudnia do marca grupa dokładała wszelkich starań, aby spektakl wypadł jak najlepiej – chwaliła aktorów-amatorów Izabela Malik, kierownik Punktu Terenowego nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach. 
"Kopciuszek po śląsku" to doskonała dawka humoru! Publiczność nagrodziła wykonawców długimi owacjami na stojąco. Gratulacje i słowa uznania dla seniorów i koordynatorów projektu z Ośrodka Pomocy Społecznej złożyli m.in. burmistrz Wiesław Janiszewski, zastępca burmistrza Andrzej Raudner, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Profaska, prezes Funduszu Lokalnego "Ramża" Ewa Kluczniok oraz dyrektor OPS Celina Cymorek.

"Celebryci" zapraszają wszystkich, którzy mają ochotę spędzić wieczór pełen śmiechu i dobrej zabawy – już jutro o godz. 18.00 w domu działkowca "Pod dębami" po raz drugi wystawiona zostanie sztuka "Kopciuszek po śląsku". Więcej informacji na temat realizowanych przez OPS i grupę seniorów projektów znajdziecie Państwo na stroniewww.50plus-leszczyny.pl

Podczas konferencji podsumowującej projekt wystąpili także podopieczni Świetlicy Terapeutyczno-Środowiskowej w Czerwionce-Leszczynach.

Obsada "Kopciuszka po śląsku" 

Narrator: Anna Świenty-Leśniak, Kopciuszek - Maria Pradela, Książę – Mieczysław Kowalczyk, Macocha – Anna Szymańska, Adela – Elżbieta Szczekała, Hilda – Kornelia Juszczyk, Wdowiec- Agnieszka Siwek, Królowa – Hildegarda Dusza, Król – Łucja Wawrzynek, Wróżka/Woźnica – Maria Szołtysek, Szczur/Koń – Henryk Głąbica, chór: Ewa Beta, Róża Kowalczyk, Urszula Sosna, Elżbieta Woźniak, Andrzej Woźniak, Irena Góralczyk, reżyseria: pracownicy OPS – Izabela Malik, Wioleta Stefan, Monika Brachmańska.

top_baner
do góry