Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy z fotografią za pan brat

Seniorzy z fotografią za pan brat

Aktualności 27 Lipca 2016

Seniorzy z Zameczku, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, podjęli współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy "Feniks". Efektem wspólnych działań jest realizacja projektu "Senior f-Lesz", który został skierowany do 20 osób w wieku 50+ z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Seniorzy mają szansę rozwinąć swoje fotograficzne zainteresowania poprzez udział w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez lokalną artystkę-fotograf Marię Śliwę. W trakcie warsztatów M. Śliwa zapoznała seniorów z historią fotografii oraz wprowadziła ich w podstawy fotografii. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w ramach fotografii architektury w sesji przeprowadzonej na osiedlu patronackim kopalni "Dębieńsko" w Czerwionce-Leszczynach, w warsztatach z fotografii krajobrazowej i makrofotografii w Leszczynach czy Książenicach fotografując Głębokie Doły. Jednak wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z fotografii nocnej na Pojezierzu Palowickim.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla najbardziej zaangażowanych seniorów była fotografia studyjna przeprowadzona w prywatnym studiu Marii Śliwy, podczas której uczestnicy mieli okazję zaprezentować się w samodzielnie przygotowanych przez siebie strojach. „Zabawa była przednia a wiedza nabyta z pewnością posłuży nie jeden raz przy okazji fotografowania rodzinnych spotkań czy wycieczek” - podsumowują pomysłodawcy projektu.

Efekty pracy seniorów będzie można podziwiać niebawem na wystawie w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Projekt został dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.top_baner
do góry