Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy z Krokusa wraz z wolontariuszami zadbali o swoją dzielnicę

Seniorzy z Krokusa wraz z wolontariuszami zadbali o swoją dzielnicę

Aktualności 20 Maja 2013

Seniorzy i młodzież, którzy aktywnie uczestniczą w projekcie realizowanym przez Fundusz Lokalny Ramża pt. "Od przedszkola de seniora" w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ponownie brali udział w działaniach mających na celu propagowanie szeroko rozumianego "dobra wspólnego". Wspólne sprzątanie leszczyńskiego parku było doskonałą okazją do promocji dbałości o swoje najbliższe otoczenie przy jednoczesnym aktywnym spędzaniu czasu wolnego w gronie przyjaciół i znajomych.

W ramach akcji "Zadbaj o swoją dzielnicę", która odbyła się 18 maja 2013 roku w parku w Leszczynach, grupa około 30 osób, w czasie 45 minut, uzbierała dziewiętnaście 120-litrowych worków śmieci.

"Akcja miała w swoich założeniach uwrażliwić mieszkańców na problem dotyczący zanieczyszczania i bezmyślnego zaśmiecania swojej okolicy. Poprzez zwrócenie uwagi na ekologiczne działania, chcieliśmy również pokazać, że to jak żyjemy, gdzie, i w jakich warunkach zależy również w dużej mierze od nas samych. Zapraszamy zatem mieszkańców Leszczyn do kolejnych, podobnych inicjatyw społecznych, o których będzie można przeczytać na stronie internetowej fundacji: www.ramza.org oraz na funpage:https://www.facebook.com/FunduszLokalnyRamza - informuje Ewa Kluczniok, Prezes Fundacji. - Byliśmy zbudowani tak licznym udziałem leszczyńskiej młodzieży z Gimnazjum Nr 2 oraz aktywnością naszych seniorów. Mamy nadzieję, że nie zawiodą podczas następnych akcji i przyprowadzą również swoich znajomych".

do góry