Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn z wizytą w Istebnej

Seniorzy z Czerwionki-Leszczyn z wizytą w Istebnej

Aktualności 24 Września 2014

W najnowszym odcinku Senior.tv ukazała się relacja z wyjazdu członków UTW i uczestników projektu „Senior: enter” do Istebnej, Koniakowa oraz Jaworzynki, zorganizowanego w ramach wizyty studyjnej do prężnie działającego Istebniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zachęcamy do oglądania. Relację przygotował jeden z uczestników wyjazdu - Jan Müller.

 

Podczas wizyty w Beskidach uczestnicy projektu spotkali się z miejscowymi seniorami, skupionymi wokół Istebniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieli okazję zwiedzić m.in.:

Muzeum Jana Wałacha w Istebnej Andziołówce,


wystawę twórczości lokalnej oraz największą na świecie Koronkę Koniakowską w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej,

kościół p.w. Dobrego Pasterza,

Trójstyk – malowniczy przysiółek Jaworzynki, w którym schodzą się granice Polski, Słowacji i Czech,

Muzeum Regionalne „Na Grapie” w Jaworzynce, w którym wysłuchali także prelekcji Pana Józefa Michałka na temat pasterstwa oraz produkcji serów owczych,

 Bacówkę w Koniakowie, w której wyrabia się sery.

 

 

Cykl programów "Senior.tv" jest prowadzony przez seniorów uczestniczących w projekcie „Senior: enter” wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach i lokalną młodzieżową telewizją internetową czerwionka.org działającą w ramach projektu "Media Lab - portal czerwionka.org".

 

Projekt "Senior: enter" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

top_baner
do góry