Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy i wolontariusze we wspólnych działaniach

Seniorzy i wolontariusze we wspólnych działaniach

Aktualności 4 Lutego 2013

Kolejne wydarzenia, które zorganizowali uczestnicy projektu "Od przedszkola do seniora" realizowanego przez Fundusz Lokalny Ramża w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przyciągnęły do "Klubu seniora" wielu mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. 

W czwartek, 24 stycznia br. został zorganizowany "Dzień babci i dziadka", który odbywał się w "Klubie Seniora" w Leszczynach. "Podczas spotkania wolontariuszy oraz "seniorów", którzy przybyli do klubu wraz ze swoimi wnukami, odbywały się liczne konkursy, gry i zabawy. W ramach międzypokoleniowej inicjatywy, wolontariusze z Ramży przygotowali także własnoręcznie upieczone torty, którymi poczęstowano wszystkich uczestników spotkania" - relacjonuje Marcin Stempniak, Członek Zarządu Funduszu Lokalnego RAMŻA, koordynator projektów społecznych.

Kolejną inicjatywą międzypokoleniową, był wspólny wyjazd seniorów i młodzieży do Palmiarni miejskiej w Gliwicach. Wycieczka była kolejnym wydarzeniem "łączącym pokolenia" oraz okazała się inspiracją do następnych wspólnych działań na rzecz mieszkańców dzielnicy Leszczyny. Wśród uczestników wyprawy tj. 45 osób, podczas zwiedzania tropikalnej fauny i flory w gliwickiej Palmiarni, zrodziło się kilka nowych pomysłów na integrację mieszkańców i dalsze propagowanie solidarności międzypokoleniowej na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.


Więcej informacji oraz galeria zdjęć z opisanych wydarzeń na stronach fundacji:

http://www.facebook.com/FunduszLokalnyRamza

 oraz www.ramza.org

top_baner
do góry