Strona główna/Urząd/Aktualności/Samotni przy wigilijnym stole

Samotni przy wigilijnym stole

Aktualności 20 Grudnia 2013

 

 

Sto dwadzieścia samotnych, ubogich i bezdomnych osób uczestniczyło w wigilijnych spotkaniach, które odbyły się w minioną środę w Restauracji Goya w Leszczynach oraz w czwartek w Restauracji Biały Dom w Czerwionce. Świąteczny poczęstunek już po raz dwudziesty trzeci zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.


"Co roku zapraszamy podopiecznych naszego ośrodka na Wigilię. To osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami, a świąteczny radosny, rodzinny czas często spędzają w samotności" - mówi Celina Cymorek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.


Burmistrz Wiesław Janiszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Profaska złożyli zgromadzonym świąteczne życzenia: "Życzymy Państwu, abyście mieli wokół siebie, tych, na których zawsze możecie liczyć. Boże Narodzenie to czas radości, nadziei i ufności, że czekają nas dobre chwile”.

„Chciałbym podkreślić, że jesteśmy dla Was, możecie Państwo na nas liczyć w ciężkiej codzienności. Chciałbym jednak zaapelować do tych, którzy mogą jeszcze zmienić swój los, aby nie wahali się podjąć działań – mówił burmistrz. - Proszę też o wrażliwość na los drugiego człowieka, któremu także Państwo możecie pomóc".


Podczas spotkania, które odbyło się wczoraj, Ksiądz dziekan Antoni Szczypka, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przeczytał fragment Ewangelii dotyczący narodzenia Jezusa, pomodlił się wspólnie ze zgromadzonymi i poświęcił opłatki. Złożył także życzenia radości i nadziei.
W wigilijnym spotkaniu w środę uczestniczył ks. wikariusz leszczyńskiej parafii Dariusz Gembała.

Na świątecznie przystrojonych stoły podano wigilijne potrawy. Uczestnicy świątecznego spotkania połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Organizatorzy, choć to niełatwe wśród nieznajomych sobie ludzi, stworzyli piękną świąteczną atmosferę. Podopieczni świetlicy terapeutyczno-środowiskowej oraz Zespół Śpiewaczy „Seniorzy z Zameczku” zachęcili do wspólnego kolędowania."Cieszymy się, że istnieje taka wigilia dla samotnych, że się o nas pamięta. Mamy wiele trosk, a jednak dziś się uśmiechamy" - mówili wzruszeni uczestnicy.

Opłatki na wczorajsze wigilijne spotkanie przekazała parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach, zaś owoce, które podano na świątecznym stole ufundowała restauracja „Biały Dom”. Opłatki na spotkanie w Leszczynach przekazała parafia pw. św. Andrzeja Boboli.

 

do góry