Strona główna/Urząd/Aktualności/Samotni przy świątecznym stole

Samotni przy świątecznym stole

Aktualności 30 Grudnia 2015

W minionych już świątecznych dniach nie zapomniano o osobach samotnych, wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym także starszych. 18 grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyło 95 osób z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

"Co roku zapraszamy podopiecznych naszego ośrodka na wigilię. To osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami, a świąteczny radosny, rodzinny czas często spędzają w samotności" – mówili organizatorzy z Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. Społecznych Aleksandra Chudzik, Skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Zbigniew Wojtyło, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek oraz ks. dziekan Antoni Szczypka złożyli zgromadzonym świąteczne życzenia.Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „Przajymy małymu Ponbóczkowi”, czyli jasełkami w gwarze śląskiej, które zostało wykonane przez seniorów oraz dzieci i młodzież z naszej gminy.

Po spektaklu, zgromadzeni na sali widowiskowej CKE, udali się na uroczystą wieczerzę wigilijną. Uczestnikom spotkania wręczono także paczki świąteczne.Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznym w Czerwionce-Leszczynach w ramach projektu „Wigilia dla samotnych”, który współfinansowany jest ze środków budżetu samorządu Województwa Śląskiego. To już dwudziesta piąta wigilia dla samotnych zorganizowana na terenie gminy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

do góry