Strona główna/Urząd/Aktualności/Samorządowy program "Karta Dużej Rodziny"

Samorządowy program "Karta Dużej Rodziny"

Aktualności 24 Marca 2014

 

W związku z wdrażaniem gminnego programu „Karta Dużej Rodziny” Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny kieruje pismo do firm i instytucji zainteresowanych współpracą partnerską w ramach wspierania rodzin.

 

 

Szanowni Przedsiębiorcy,

 Władze samorządowe Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny planują wdrożenie Karty Dużej Rodziny.

 Celem tej inicjatywy jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowującej się w tych rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku.

 Samorządowa Karta Dużej Rodziny jest definiowana jako zespół działań  mających na celu wsparcie materialne rodzin wielodzietnych. W praktyce najczęściej  są to zniżki na korzystanie z usług (zarówno podmiotów komunalnych, jak i prywatnych).

 Coraz więcej samorządów dostrzega korzyści wynikające z wprowadzenia Karty Dużej Rodziny. Karta oddziałuje w wielu obszarach życia społeczności lokalnej. Jest instrumentem obniżającym koszty comiesięcznych rachunków rodzin lub zmniejszających ich bieżące wydatki. Zaliczamy tu katalog zniżek i ulg funkcjonujących w ramach programu.

Karta jest elementem aktywizującym rodziny do czynnego spędzania wolnego czasu, zwiększając dostęp do różnych form rozrywki, sportu i rekreacji oraz inicjatyw kulturalnych, a tym samym elementem zwiększającym integrację wewnątrzrodzinną i integrację środowiska rodzin wielodzietnych.

 

Wprowadzenie Karty może zapewniać pozytywne efekty również podmiotom prywatnym.

Firmy uczestniczące w programie mogą osiągnąć korzyści płynące ze zwiększonego obrotu. Dzięki systemowi zniżek i ulg, możliwe jest korzystanie z ich oferty przez większą liczbę odbiorców, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży produktów czy usług.

Kolejną korzyścią wynikającą z wprowadzenia karty jest utrwalenie pozytywnego wizerunku firmy przyjaznej rodzinie.

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o możliwość dołączenia do grona firm i instytucji wspierających rodziny. Od Państwa zależy rodzaj udzielonej pomocy – rabatów, zniżek, specjalnych ofert, jak również szczegółowy sposób udzielania ulgi. W razie pytań i wątpliwości - zespół pracowników wdrażających program ze strony Gminy jest do Państwa dyspozycji: tel. 32/ 72 316 79, 32/429 59 44, e-mail:

 

Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, którzy pragną współpracować przy realizacji tego ważnego projektu prosimy o kontakt.

 

                                                                                                           Z poważaniem,

                                                                                                          Burmistrz Gminy i Miasta

                                                                                                          Czerwionka-Leszczyny

                                                                                                          Wiesław Janiszewski

do góry