Strona główna/Urząd/Aktualności/Sadzonki i budki lęgowe za elektrośmieci

Sadzonki i budki lęgowe za elektrośmieci

Aktualności 30 Marca 2017

Przypominamy, że Gmina realizuje działania w ramach nowej kampanii proekologicznej pod nazwą „Zielona Wyspa Śląsk”.  Celem projektu jest troska o środowisko naturalne. 

 

W ramach kampanii premiujemy prawidłową segregację odpadów. Recykling jest szansą na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Dlatego już od 1 kwietnia w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Leszczynach będziemy wymieniać elektrośmieci na domki dla ptaków, owadów lub sadzonki sosny limby.

"Akcja jest świetną okazją, aby pozbyć się zalegających w naszych domach sprzętów, a wzbogacić krajobraz o kolejne drzewa. Budki lęgowe znacząco ułatwiają życie ptakom i owadom, dając im schronienie i miejsce lęgowe. Umieszczając w ogrodzie ptasi domek, zapewniamy ptakom bezpieczne miejsce, a w zamian uzyskujemy możliwość obserwowania ich życia, zwyczajów, słuchania odgłosów. Dodatkowo, ptaki mogą nam pomóc w zwalczaniu ogrodowych szkodników. Sam domek stanowi też oryginalną ozdobę ogrodu" - zachęcają pomysłodawcy i organizatorzy akcji.

Wspólnie twórzmy „Zieloną Wyspę” na Śląsku!

Więcej: http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3659&cntnt01returnid=15

top_baner
do góry