Strona główna/Urząd/Aktualności/STARA FONTANNA W NOWEJ KRASIE

STARA FONTANNA W NOWEJ KRASIE

Aktualności 11 Lipca 2011
Figurki żab i rybaka siedzącego na rybie, ocalone przez pracowników ZDiSK-u jesienią ubiegłego roku, nabrały już pełnej krasy.

Pięćdziesięcioletnie figurki były kiedyś wielką atrakcją parku im. P. Furgoła. Po rozbiórce parkowej fontanny żaby, które z dzieciństwa i młodości pamięta wielu mieszkańców gminy niszczały. Pracownicy ZDiSK-u postanowili je wyczyścić i pomalować przywołując w ten sposób pozytywne wspomnienia wielu mieszkańców.

Dla żab i rybaka znaleziono nowe miejsce, w centrum Czerwionki, na skwerze przy rondzie. Od minionej soboty kompozycja jest już w pełnej krasie.

"Na skwerze zasadziliśmy około 830 sadzonek niebieskich kwiatów, imitujących taflę wody – wyjaśnia Robert Bluszcz, mistrz zieleni w ZDiSK-u. - Jasnoniebieskie są kwiaty żeniszka, ciemniejsze półokręgi przy każdej figurce wykonane zostały z lobelii. To nie było trudne zadanie – dodaje R. Bluszcz. Dwie osoby uporały się w nim w ciągu ok. trzech godzin. Mam nadzieję, że ostateczny efekt spodoba się mieszkańcom, którzy, jak zauważyliśmy, lubią odpoczywać w tym miejscu".

O przenosinach figurek z parku na skwerek pisaliśmy także tutaj:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1171&cntnt01returnid=15
do góry