Strona główna/Urząd/Aktualności/SP 8 zaprasza na jubileusz

SP 8 zaprasza na jubileusz

Aktualności 16 Maja 2013

Rok 2013 jest szczególnym rokiem społeczności związanej ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów w Dębieńsku Wielkim.

Przed 50 laty – w maju 1963 roku, pierwsi uczniowie przekroczyli progi nowego budynku szkolnego, w ufundowaniu którego udział miała załoga nieistniejącej dziś KWK "Dębieńsko". Obchody przypadającego obecnie Jubileuszu 50-lecia Szkoły zostały zaplanowane na 7 i 8 czerwca br.
 Podjęte przygotowania zakładają:

* 7.06.br. (piątek) – główne uroczystości szkolne:
- 10.00 – msza w kościele parafialnym
- 11.00 – akademia, uroczystości jubileuszowych w szkole – sala gimnastyczna

8.06.br. (sobota) – impreza plenerowa w obejściu SP 8:
- od 11.00 – drzwi otwarte szkoły dla absolwentów,
- 15.30 – powtórka programu jubileuszowego w sali gimnastycznej ,
- od 15.00 – początek imprezy plenerowej – przed głównym wejściem do szkoły, zespół grający muzykę taneczną będzie umilał całą zabawę, w trakcie imprezy konkursy i zabawy zorganizowane przez szkołę,
- ok. 18.00 – 19.30 – występ "gwiazdy" - niespodzianka
- planowane zakończenie imprezy 22.00 – 22.30.

Zaplanowaliśmy także ciekawe konkursy nie tylko dla uczniów szkoły, ale i dla absolwentów oraz uczniów innych placówek oświatowych z terenu Gminy i Powiatu rybnickiego. 
Są wśród nich:
* konkurs plastyczny " Szkoła wczoraj, dziś i jutro";
* konkurs literacki "Wspomnienia ze szkolnej ławy";
* konkurs na prezentację multimedialną "Ósemka 2013".
Więcej informacji, nie tylko o konkursach, ale i o Szkole – Jubilatce można znaleźć na szkolnej stronie www.sp8debiensko.pl, gdzie znajduje się także odnośnik do strony poświęconej tylko samemu Jubileuszowi 50 lecia.
Dyrekcja szkoły zwróciła się także z prośbą do absolwentów o udostępnienie posiadanych przez nich zdjęć szkoły, uczniów, nauczycieli i wszystkich innych związanych z życiem szkoły w różnych jej okresach. W trakcie głównych obchodów Jubileuszu planujemy zorganizować w szkole wystawę fotograficzną oraz wykorzystać najciekawsze zdjęcia w specjalnie wydanej na tę okazję gazecie. Wszystkie osoby zainteresowane udostępnieniem posiadanych zdjęć proszone są o kontakt lub przesłanie zdjęcia poprzez utworzone specjalne konto mailowe – sp8.jubileusz@gmail.com 

Istotna jest także kolejna informacja skierowana do Absolwentów SP 8: w sobotę 8 czerwca 2013 r. istnieje możliwość zorganizowania spotkań klasowych lub rocznikowych na terenie szkoły z zaproszonymi wychowawcami lub nauczycielami. Ze względów organizacyjnych (ilość sal lekcyjnych oraz zaplanowane godziny) przedstawicieli roczników proszę o osobisty kontakt z dyrektorem szkoły, celem ustalenia godziny i ewentualnej sali lekcyjnej. Proponuję następujący przedział czasowy: pomiędzy 11.00 a 14.00 lub w trakcie trwania imprezy pomiędzy 16.30 a 19.00. Ponadto planujemy uruchomienie minikawiarenki w świetlicy szkolnej w godzinach pomiędzy 11.00 a 14.00. W godzinach popołudniowych gastronomiczna obsługa możliwa będzie na zewnątrz obejścia szkolnego – podczas imprezy plenerowej.
Już dziś zapraszam wszystkich, chcących uczcić Jubileusz 50-lecia SP 8 do wspólnego świętowania w czerwcu br.

W imieniu społeczności SP 8 – dyrektor Aleksander Pyszny


do góry