Strona główna/Urząd/Aktualności/Ruszy remont basenów w Czerwionce

Ruszy remont basenów w Czerwionce

Aktualności 4 Kwietnia 2013

Zakończyły się procedury dotyczące wyłonienia wykonawcy remontu krytej pływalni i kąpieliska letniego. Zadanie współfinansowane jest ze środków unijnych.

"Mamy nadzieję, że już w połowie kwietnia firma, z którą podpisujemy umowę rozpocznie prace – wyjaśnia Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów. - Najprawdopodobniej, w pierwszej kolejności, ruszy remont na terenie kąpieliska w Parku im. P. Furgoła. Chcielibyśmy opracować harmonogram zadania w taki sposób, aby nasi mieszkańcy mogli jak najdłużej korzystać z krytej pływalni. Niestety, remont niecki basenowej jest najbardziej czasochłonnym etapem inwestycji i ze względu na jego specyfikę nie ma możliwości przyspieszenia prac". 
Użytkownicy czerwieńskich basenów muszą liczyć się z chwilowymi uniedogodnieniami – w czasie prowadzenia prac remontowych obiekty będą nieczynne.


Na terenie krytej pływalni wymiana folii basenu, płytek posadzki oraz zniszczonego przez czas i użytkowników sprzętu to pilne potrzeby. "Remontu na terenie kąpieliska w parku im. Furgoła wymagają przede wszystkim natryski i niecka basenowa" - wyliczają pracownicy MOSiR-u.Zakres prac obejmować będzie:
KRYTA PŁYWANIA
pomieszczenie dużej niecki basenowej – wymiana płytek posadzkowych, cokolików przyściennych wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, wymiana i regulacja przelewów linii brzegowej basenu, wymiana folii dużej niecki wraz z gniazdami – dyszami wlewowymi i odpływowymi wody
czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej dachu
pomieszczenie pod saunę: wymiana częściowa płytek posadzkowych, cokolików przyściennych wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, podłączenie instalacji wodnej do natrysków, montaż baterii natryskowych, remont sufitu podwieszanego, montaż sauny elektrycznej
toalety oraz prysznice dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych 

KĄPIELISKO
remont niecki basenu i przelewów
wymiana płytek chodnikowych na płytki ceramiczne 
wymiana ogrodzenia wokół niecki dużej (235 m) oraz bram wejściowych
remont i wymiana płytek pod natryskami
wymiana natrysków
montaż nogomyjek.Celem zadania jest poprawa jakości oferty aktywnego spędzania czasu skierowanej dla mieszkańców gminy i turystów. Inwestycja zakłada także dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rocznie z obu obiektów korzysta ok. 100 tys. osób.
Wartość inwestycji wynosi ok. 2, 3 mln zł. Unia Europejska wesprze je dotacją na kwotę ok. 2 mln zł.
Prace remontowe obiektów zakończone zostaną w listopadzie br.

do góry