Strona główna/Urząd/Aktualności/Ruszyły termomodernizacje

Ruszyły termomodernizacje

Aktualności 9 Stycznia 2018

Ruszyły termomodernizacje szkół i przedszkoli. Łącznie, tego typu inwestycje zostaną przeprowadzone na terenie kilkunastu obiektów użyteczności publicznej.

Jak wyjaśnia Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów UGiM, najbardziej zaawansowane prace toczą się na terenie SP w Przegędzy. Procedury przetargowe zostały już zakończone dla SP nr 7 w Dębieńsku, SP nr 6 w Czuchowie oraz SP w Palowicach. W tych miejscach prace nabierają tempa.

Jeszcze w styczniu ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie termomodernizacji Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 w Leszczynach oraz Przedszkola nr 10 w Czerwionce. „Zakładamy, że termomodernizację Przedszkola nr 3 zakończymy jeszcze w tym roku, a Przedszkola 1 i 10 w pierwszym kwartale 2019 roku” - dodaje G. Kowalski.

Jak zapowiada burmistrz Wiesław Janiszewski w dalszym etapie prac, do wymienionych obiektów dołączą kolejne, tak, by wszystkie obiekty, której do tej pory nie były poddane termomodernizacji, zostały uwzględnione w nowym proekologicznym zadaniu.

Celem zadania będzie redukcja zanieczyszczeń powietrza, zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło, redukcja ubytków ciepła z budynków, która pozwoli na znaczne oszczędności kosztów energii, poprawa warunków pracy w budynkach użyteczności publicznej oraz poprawa estetyki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki unijne.

do góry