Strona główna/Urząd/Aktualności/Ruszyły "wystawki" odpadów

Ruszyły "wystawki" odpadów

Aktualności 3 Września 2014

Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny rusza kolejna w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych (wrzesień), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (październik) oraz odpadów poremontowych i gruzu (listopad).

Poszczególne terminy odbioru odpadów z tzw. "wystawek" dostępne są na stronie internetowej www.ekoakcja-segregacja.pl oraz na harmonogramach odbioru dostarczonych mieszkańcom.

Przypominamy Państwu o obowiązku zapewnienia porządku w miejscu gromadzenia odpadów i niedopuszczania do sytuacji gdzie tzw. "wystawki" wyglądają jak dzikie wysypiska śmieci, których usunięcie nie jest finansowane z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Podczas wystawek nie można pozbywać się odpadów zmieszanych i niebezpiecznych. Zbierane będą wyłącznie odpady pochodzące z gospodarstw domowych przewidziane do odbioru zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów.

 

WIELKOGABARYTY

Wystawiamy: meble np. (stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, łóżka, fotele), wózki dziecięce, meterace, pierzyny, rowery, opony wyłącznie z samochodów osobowych w niewielkiej ilości, zabawki, pojemniki, sztuczne choinki dużych rozmiarów.

 

Nie wystawiamy: lodówek, pralek, innego sprzętu elektrycznego, muszli klozetowych, umywalek, okien, paneli, części samochodowych, opon z samochodów ciężarowych, dużych opakowań papierowych (kartony), płyt styropianowych, gałęzi.

 

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY

Wystawiamy:

sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletny) pochodzący z gospodarstw domowych tj. komputery, drukarki, skanery, pralki, lodówki, zmywarki, telewizory, odbiorniki radiowe, telefony komórkowe, suszarki do włosów, lokówki itp.

 

Nie wystawiamy:

niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

ODPADY POREMONTOWE, GRUZ

Wystawiamy:

drobny gruz, umywalki, muszle klozetowe, płytki ceramiczne, panele, styropian z ocieplenia budynku, drzwi, okna, armaturę, płyty gipsowe itp.

 

Nie wystawiamy:

papy i innych odpadów niebezpiecznych, szyb, styropianu opakowaniowego.

 

Przypominamy mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej, że odpady odbierane w formie "wystawek" należy umieścić w placyku gospodarczym lub w wyznaczonym miejscu obok na dzień przed planowym odbiorem lub w tym samym dniu do godziny 6.30.

 

Pamiętajmy, że za uprzątnięcie odpadów wystawionych we wcześniejszym terminieoraz niezgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odpowiada właściciel, zarządca nieruchomości.

Szanowni Mieszkańcy, ponownie informujemy, o możliwości pozbycia się odpadów z tzw. "wystawek" w terminie innym niż przewiduje to harmonogram odbioru, poprzez dostarczenie ich nieodpłatnie do Punku Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w dzielnicy Leszczyny przy ul. Polnej 6 od pn. – pt. w godz. od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 13.00.

do góry