Strona główna/Urząd/Aktualności/Ruszyła modernizacja basenów

Ruszyła modernizacja basenów

Aktualności 30 Kwietnia 2013

Firma Swimmingpools-Baseny z Bielawy w połowie kwietnia rozpoczęła realizację zadania pod nazwą "Remont kąpieliska i krytej pływalni w Czerwionce". Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych. 
Obecnie prowadzone są prace na terenie kąpieliska w Parku im. Piotra Furgoła.

Rozebrane zostało już dno basenu, odkuwane są luźne warstwy betonu na ścianach basenu, demontuje się płytki chodnikowe, rozebrane zostało także stare ogrodzenie wokół niecki basenowej.

Miłośnicy kąpieli muszą liczyć się z nieudogodnieniami, bo tego typu remont wymaga dobrych warunków atmosferycznych i odpowiedniego czasu. Oczywiście, podczas prowadzenia prac remontowych baseny będą nieczynne.

"Staraliśmy się jednak tak ułożyć harmonogram prac, żeby chociaż przez jeden miesiąc wakacji, mieszkańcy mieli do dyspozycji kąpielisko w Parku Furgoła - wyjaśnia Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów UGiM w Czerwionce-Leszczynach. - Jeśli realizacja zadania przebiegać będzie planowo, mieszkańcy w sierpniu skorzystają już z odnowionego basenu". 

Zakres prac:

Kąpielisko 

Odnowiona zostanie niecka basenu – stare płytki chodnikowe zastąpi folia basenowa. Całkowicie zmienione zostaną natryski – wymieniona zostanie posadzka i zamontowane będą nowe prysznice, brodziki oraz nogomyjki ze stali nierdzewnej. Ponadto wymienione zostanie ogrodzenie dużego basenu. Odnowione będą także chodniki oraz obejście wokół basenu. Planowo prace powinny zakończyć się w lipcu br.

Zdecydowanie szerszy zakres robót obejmować będzie remont krytej pływalni. Tam prace rozpoczną się już w czerwcu br. Tak jak w przypadku kąpieliska, odnowiona zostanie niecka basenowa, gdzie wymieniona zostanie folia wraz z gniazdami  - czyli dyszami wlewowymi i odpływowymi wody. Wykonana zostanie nowa izolacja przeciwwilgociowa. Ponadto, w zakres prac wchodzi także odnowienie okładzin ścian oraz czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej dachu, remont sufitu podwieszanego, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przygotowanie pomieszczenia pod saunę elektryczną. W obiekcie zamontowane zostaną: nowa wanna hydromasażowa oraz sauna fińska. Toalety dostosowane będą oczywiście do osób niepełnosprawnych. Zakończenie prac na terenie krytej pływalni planowane jest na połowę listopada br. 

Wartość inwestycji wynosi ok. 2,3 mln zł, z czego 2 mln zł to kwota pozyskana z funduszy Unii Europejskiej.

do góry