Strona główna/Urząd/Aktualności/Rusza nabór do przedszkoli

Rusza nabór do przedszkoli

Aktualności 26 Lutego 2013

Już niebawem ruszy nabór do przedszkoli. 

Zapisy rozpoczynają się 1 marca i potrwają do 29 marca. Do dyspozycji będą miejsca we wszystkich przedszkolach prowadzonych przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny, jak również w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych. 

Należy pamiętać, że wszystkie dzieci 5-letnie zobowiązane są do realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Dzieci 6-letnie mogą, jeśli taka będzie wola ich rodziców lub opiekunów, uczęszczać do szkoły podstawowej, jako uczniowie klasy pierwszej lub ponownie realizować roczne przygotowanie przedszkolne. 

Rodzice 6-latków są proszeni o dokładne zapoznanie się z ofertą szkół podstawowych oraz skorzystanie z zajęć im dedykowanych odbywających się w przedszkolach, których celem jest wsparcie opiekunów przy podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze drogi dla swego dziecka.

Po zapewnieniu miejsc dla priorytetowo przyjmowanych dzieci z roczników 2007 i 2008, w następnej kolejności, w ramach wolnych miejsc, będą przyjmowane cztero – i trzylatki.

Kartę zapisu dziecka do przedszkola można pobrać ze strony internetowej przedszkola lub odebrać w sekretariacie placówki. 

Przypominamy, że kolejność złożenia karty nie decyduje o przyjęciu dziecka do przedszkola. Każda placówka udostępnia kryteria przyjęcia. 

W rekrutacji nie obowiązuje rejonizacja. Dopuszcza się więc możliwość złożenia deklaracji dla dzieci trzy- i czteroletnich w więcej niż jednej placówce. Zgłoszenia będą następnie weryfikowane przez dyrektorów przedszkoli. Pięcio- i sześciolatki objęte są obowiązkową edukacją przedszkolną, więc muszą być przyjęte do wybranej przez rodzica placówki.


Przypominamy także rodzicom dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola o wypełnieniu karty zapisu na nowy rok szkolny 2013/2014.

do góry